Kultūra

2019.10.04 22:34

Spektaklio „Antigonė“ režisierė: raginame valdžią vertinti pro padidinamąjį stiklą

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.10.04 22:34

Klaipėdos dramos teatras kviečia į premjerą – latvių režisierė čia stato spektaklį „Antigonė“. Režisierė sako, kad pjesė šiuo metu itin aktuali.

Klaipėdos dramos teatre repetuojama premjera – prancūzų dramaturgo Jean`o Anouilh`o pjesę „Antigonė“ stato latvių režisierė Mara Kimelė.

„Ore jaučiu tvyrant kažkokį pavojų, o pjesėje ir kalbama apie tai, kokių metodų imasi valdžia, konkrečiai Kreontas, kad nuslopintų pasipriešinimą. Spektaklis yra raginimas būti atsargiems, atidiems, valdžią vertinti pro didinamąjį stiklą“, – sako režisierė.

Antikinės Graikijos mitą prancūzų dramaturgas J. Anouilh`is interpretavo savaip: jo Antigonė – jauna mergaitė, pasirenkanti mirtį, kad prieš tironiją ir jos taisykles laimėtų ne dievų įstatymai, o žmogiškumas. Antigonę vaidina dvi aktorės: Iveta Raulynaitytė ir Fausta Semionovaitė.

Kreonto vaidmuo patikėtas Dariui Meškauskui. Aktorius sako, kad nereikia skubėti klijuoti tirono etiketės jo veikėjui.

„Jis turi savo logiką ir savo tiesą. Jis turi sūnų, rūpinasi dėl to sūnaus ateities. Jis jam likęs. Pagal mitą jis turėjo tris sūnūs, du iki to žuvo, liko vienintelis. Ir dabar pana, kuri jį įsimylėjusi, daro tokias nesąmones, tai ką jam daryti“, – pasakoja aktorius.

Spektaklio premjera – spalio 5 ir 6 dienomis Klaipėdos dramos teatre.

Panorama. Kenčia ne tik mokytojai: kultūrai kitąmet siūloma planuoti dar kuklesnį biudžetą