Kultūra

2019.10.03 17:00

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras imasi ambicingo plano, susijusio su Bruckneriu ir Šostakovičiumi

LRT.lt2019.10.03 17:00

Maestro Gintaras Rinkevičius ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (LVSO) šį sezoną imasi naujo ambicingo projekto – per kelerius metus planuoja atlikti kompozitorių Antono Brucknerio ir Dmitrijaus Šostakovičiaus simfonijų ciklus. Simfonijas lydės muzikos edukacijos susitikimai, kuriuos ves muzikologas Viktoras Gerulaitis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Dabar mano kūrybinėse svajonėse yra du kompozitoriai – Bruckneris ir Šostakovičius, – anksčiau yra sakęs maestro G. Rinkevičius. – Esu nemažai dirigavęs jų kūrinių ir manau, kad tai genialūs kompozitoriai, kurie tikrai verti didesnio dėmesio. Kaip dirigentas su orkestru atlikčiau švietėjišką darbą.“

Maestro svajonėms buvo lemta išsipildyti – spalio 11 dieną skambės pirmoji iš devynių austrų kompozitoriaus A. Brucknerio (1824–1896) simfonijų, o spalio 23 dieną – pirmoji iš penkiolikos rusų kompozitoriaus D. Šostakovičiaus (1906–1975) simfonijų.

Siekdamas supažindinti visuomenę su šių kompozitorių kūryba, orkestras prieš koncertus rengs edukacijos susitikimus, kuriuos ves muzikologas V. Gerulaitis. Į susitikimus koncerto dieną bus kviečiami visi, įsigiję bilietą į koncertą – jie įvyks 18.15–18.45 val. Vilniaus kongresų rūmų antro aukšto fojė. Simfonijos visuomenei bus pristatomos ir straipsniais spaudoje.

Toks dėmesys atliekamai muzikai skiriamas neatsitiktinai – tai dar vienas žingsnis plačiajai auditorijai atverti klasikinės muzikos pasaulį.

G. Rinkevičius neabejoja, kad tikrąjį kūrinio grožį atskleidžia jo pažinimas: „Žinote, tas kūrinys, prie kurio dirbi, kurį gerai žinai, tampa pats mylimiausias. Manau, kad taip pat ir publikai. Muzikos pažinimas yra toks – kuo geriau pažįsti muziką, kuo geriau pažįsti konkrečią simfoniją, tuo ji darosi gražesnė ir įdomesnė.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.