Kultūra

2019.10.03 08:46

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras kūrybos metus pradėjo skambia uvertiūra

LRT.lt 2019.10.03 08:46

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras sezoną pradėjo simfoniniu koncertu, simboliškai pavadintu „Uvertiūra“, rašoma teatro pranešime spaudai.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto salėje surengtą pirmąjį sezono koncertą dirigavo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vyr. dirigentas Tomas Ambrozaitis. Dar kartą primindamos apie Eduardo Balsio jubiliejinius metus, koncerto programoje nuskambėjo muzikinės ištraukos iš kompozitoriaus baleto „Eglė žalčių karalienė“ ir premjerai rengiamos operos „Kelionė į Tilžę“.

Klausytojai taip pat išgirdo ištraukas iš Giedriaus Kuprevičius operos „Prūsai“, Jeano Sibeliaus simfoninę poemą „Finlandia“ ir Wolfgango A. Mozarto operos „Don Žuanas“ uvertiūrą. Gausiai susirinkę gerbėjai teatro simfoniniam orkestrui negailėjo plojimų, tad sulaukė neplanuotos dovanos: orkestras klausytojams atliko ir E. Balsio „Habanerą“ iš Vytauto Žalakevičiaus filmo „Adomas nori būti žmogumi“.

2019–2020 metų sezonas Muzikiniam teatrui ypatingas, nes pirmasis operos spektaklis Klaipėdos publikai mediniuose Vaidinimų namuose ant Danės upės kranto buvo parodytas 1820-ųjų pradžioje. Taigi netrukus sukaks 200 metų, kai Lietuvos pajūryje pradėjo skambėti operos.

„Garbingas 200 metų jubiliejus įrodo, kad muzikinio teatro raida Klaipėdos krašte turi gražią ir gilią istoriją, nors joje būta įvairių – šviesių ir ne tokių šviesių – tarpsnių. Keitėsi asmenybės, aplinkybės ir net valstybės, bet muzika pajūrio krašte toliau skambėjo.

Šio istorinio perpetuum mobile ašis visada buvo gabūs, darbštūs, muzikai atsidavę, kupini tikėjimo ir įkvėpimo žmonės, kurių atsirasdavo net pačiomis nepalankiausiomis kultūrai sąlygomis. Jie neleido nutrūkti muzikinio teatro istorijai. Linkiu, kad visus mus lydėtų sėkmė ir įkvėpimas žengiant pro jubiliejinių metų vartus į naują ateities Teatrą!“ – džiugiai naujo sezono pradžią skelbia Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė.

„Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestras tapo pirmuoju daugeliui šalies žymių dirigentų, o tai nelengva misija. Čia savo kūrybinį kelią pradėjo Modestas Pitrėnas, Dainius Pavilionis, Modestas Barkauskas... Su šiuo orkestru dirbo ir tokie batutos meistrai, kaip Stasys Domarkas, Juozas Domarkas, Saulius Sondeckis“, – vardijo teatro vyriausiasis dirigentas T. Ambrozaitis.

Koncerto svečias, Klaipėdos miesto garbės pilietis Valentinas Greičiūnas pasakojo nuolat besidomintis Muzikinio teatro repertuaru. „Kartu su žmona uostamiesčio Muzikinio ir Dramos teatrų spektakliuose lankomės jau 60 metų. Vieni pastatymai patinka labiau, kiti mažiau, – tai skonio reikalas. Tačiau teatrai dirba žiūrovams, tad mūsų, klaipėdiečių, pareiga juose lankytis: kad būtume išprusę, kad palaikytume savojo miesto kūrėjus. O koncertas „Uvertiūra“ mums labai patiko. Išeiname sužavėti“, – neslėpė V. Greičiūnas.