Naujienų srautas

Kultūra2019.10.01 21:57

Aktoriai apie artėjančią spektaklio „Balkonas“ premjerą: svarbi pati mintis

Trečiadienį Valstybiniame jaunimo teatre pirmoji šio sezono premjera. Prancūzų režisieriaus Eric`o Lacascade`o spektaklis „Balkonas“ pagal to paties pavadinimo Jeano Genet pjesę.

Prancūzų režisierius E. Lacascade`as Lietuvoje spektaklį stato antrą kartą. Prieš dešimtmetį Oskaro Koršunovo kvietimu jis Vilniuje pastatė Čechovo „Dėdė Vanią“, o šįkart pastatymui Jaunimo teatre pasirinko prancūzų dramaturgo J. Genet pjesę „Balkonas“.

Ši pjesė Lietuvoje statoma pirmą kartą. Prieš daugiau nei pusę šimto metų parašytos pjesės veiksmas vyksta viešnamyje, o pagrindiniai veikėjai – valdžios atstovai slapčia besinaudojantys viešnamio paslaugomis.

Pasak režisieriaus, J. Genet vaizduojamas visuomenės modelis turi sąsajų ir su šia diena. Režisierius atkreipia dėmesį, kad J. Genet, pasitelkdamas prostituciją, brėžia paralelę tarp politinės galios ir visuomenės, nes galiausiai šio viešnamio valdytoja tampa šalies karaliene.

„Paskutiniai imperatoriaus Augusto žodžiai Romoje: manau, puikiai atlikau savo vaidmenį. Taigi, ar žmonės, kurie valdo mus Prancūzijoje ar kitur, yra tikri, ar marionetės? Ar mano respublikos prezidentas yra tikras, ar marionetė? Ar jis atlieka vaidmenį, ar virš jo yra oligarchai, kurie viską sprendžia už jį? Ar tai tikrai kompetentingas žmogus, dirbantis žmonių gerovei, ar tarnaujantis kitiems interesams? Būtent tai sieja pjesę „Balkonas“ su šiandienos situacija“, – pasakoja režisierius.

Spektaklyje vaidina aktoriai Dainius Gavenonis, Martynas Nedzinskas, Benita Vasauskaitė, o pagrindinį viešnamio šeimininkės – Madam Irmos – vaidmenį kuria jauna aktorė Kamilė Petruškevičiūtė.

„Man svarbi pati mintis to, kas parašyta, man ir kitiems artimas įvaizdžio momentas, kad mums visiems rūpi įvaizdis, kaip save „pastatom“ į tam tikras pozicijas visuomenėje, kiek mes turim kaukių, kurias užsidedame, nusiimam. Valdinga moteris, kuri turi viską sužiūrėti, padaryti, bet turi ji ir didelį skausmą, kurio niekas nežino, ir jis nėra svarbus žiūrovui, bet jis jaučiamas“, – aiškina aktorė K. Petruškevičiūtė.

E. Lacascade`o „Balkonas“ bus vaidinamas skirtingose teatro erdvėse. Šis spektaklis pirmoji Jaunimo teatro šio sezono premjera.

Plačiau žiūrėkite reportaže nuo 28.43 min.

Panorama. Kaip jaučiasi Santaros klinikose gydoma Alma Adamkienė?
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi