Kultūra

2015.08.05 12:18

„Loftas Fest“ pristato savo muzikinę programą

LRT.lt2015.08.05 12:18

Rugpjūčio 28–30 d. Vilniuje, menų fabrike „Loftas“ jau ketvirtus metus vyksiantis unikalus miesto festivalis „Loftas Fest“ šiandien skelbia pilną muzikinę programą, rašoma organizatorių pranešime spaudai.

Rugpjūčio 28–30 d. Vilniuje, menų fabrike „Loftas“ jau ketvirtus metus vyksiantis unikalus miesto festivalis „Loftas Fest“ šiandien skelbia pilną muzikinę programą, rašoma organizatorių pranešime spaudai.

Alternatyvusis hiphopas ir spalvingiausios jo atšakos, „urban“, roko, alternatyviosios pop muzikos įvairovė ir šiemet ypač ryški techno atlikėjų programa aidės keturiose „Loftas Fest“ scenose. Tris festivalio dienas įgarsins daugiau nei pusšimtis Lietuvos bei užsienio atlikėjų ir grupių.

„Šių metų festivalio šūkis – „turintiems akį“. Turime 4 scenas ir muzikinę programą, kurioje atsirado tokie vardai kaip „Young Fathers“, Lapalux, Krafty Kuts, Le1f, Felix Kröcher,  „D.A.V.E. the Drummer“. Atlikėjų daug, programa sustyguota, tačiau pildyti ją žadame iki pat festivalio pradžios“, – kalbėjo „Loftas Fest“ sumanytojas ir organizatorius Victoras Diavara.

„Sol“ scenoje, įrengtoje po atviru dangumi, vyks gyvo garso pasirodymai, taip pat ir „Bushmills“ scenoje pačiame „Lofte“ pasirodys didžiausia dalis hiphopo bei elektronikos muzikos pasirodymų.

„Lofto“ kaimynystėje esančiame požemyje „Cechas48“ reziduos lietuviškosios elektronikos atlikėjai ir svečiai iš kaimyninių šalių. O didžiausia šių metų naujiena – užsienio techno muzikos žvaigždžių scena, veiksianti „IndEx Hall“ erdvėse. 

Muzika nuo Londono iki Naujosios Zelandijos

Pernai metų prestižinio muzikos apdovanojimo „Mercury Prize“ laimėtojai,  grupė „Young Fathers“ iš Edinburgo – ko gero laukiamiausi „Loftas Fest“ svečiai. Po pasaulį be pertraukų keliaujantys taisyklių laužytojai „Loftas Fest“ „Sol“ scenoje trenks savo  išskirtinį pasirodymą Baltijos šalyse.

Kitas svečias iš Didžiosios Britanijos – Krafty Kuts. Per dešimtmetį ne kartą Lietuvoje viešėjęs atlikėjas kaskart kelia šimtus rankų į viršų.

Prieš porą metų pasaulio scenas užkariavęs Krafty Kuts tėvynainis, prodiuseris ir nepailstantis eksperimentuotojas Lapalux – ne mažiau gera naujiena. Elektroninės muzikos rėmus laužantis jaunasis britas į „Loftas Fest“ atvyks tiesiai iš pasirodymo Berlyne, festivalyje „Pop Kultur“.

Porciją naujosios bangos hiphopo žada niujorkietis muzikantas ir prodiuseris Le1f. Įprastas hiphopo kultūros taisykles blizgančiais batais traiškantį reperį „Vogue“ akimirksniu praminė „hiphopo mesiju, drąsesne ir dar triukšmingesne Zebra Katz išauginta karta“.

Šiemet „Loftas Fest“ neaplenks ir „Tumblr“ erdvėse gimęs ir augęs „Thomston“ iš Naujosios Zelandijos. Jam dar tik 18 metų, bet jo koncertinio turo žemėlapis aprėpia dvigubai tiek miestų pasaulyje.

Ne mažiau įdomių pasirodymų šiemet atgabena kaimynai. Lenkų eksperimentinės pop muzikos grupė „Co Sovel“ su nežemiškų sceninių įvaizdžių atlikėja Izolda Sorenson priešakyje vadinama geriausiu 2015 m. Lenkijos alternatyviosios scenos atradimu. 

Nuostabiausieji italų muzikos atstovai, pakerėję pirmuosius savo gerbėjus Vilniuje mažiau nei prieš mėnesį – „JoyCut“ – sugrįžta į Lietuvą. Tik šįkart skrydžio bilietų teks pirkti dvigubai daugiau, nes kartu vykti į „Loftas Fest“ jie pasikvietė prancūzus „Comausaure“. Visi jie susirungs scenoje su daug būgnų setų ir kalnų elektronikos.

Tuo tarpu madingiausi šių metų rokeriai „Fort Frances“ iš JAV atsiveža užvedančio smagaus roko ir nenuginčijamą vasaros hitą „Summertime“.

Prie festivalio programos prisijungė dar dešimtys lietuvių ir užsienio grupių, o į programą nori patekti dar nemaža dalis Baltijos šalių atlikėjų.

Atskiroje scenoje – elektronikos žvaigždynas

Šiemet išskirtinį dėmesį elektroninei techno muzikai skiriantis „Loftas Fest“ į atskirą techno sceną sukvietė būrį atlikėjų, grojančių karščiausiuose klubuose ir festivaliuose. Vokietį Felix Kröcher į Vilnių atsivežantį griežto berlynietiško techno programą, galima vadinti techno scenos viršininku, o britų atlikėją „D.A.V.E. the Drummer“ – tos pačios scenos šokdintoju.

Trečiuoju „Loftas Fest“ techno programos sunkiasvoriu dirbs Europos ir techno muzikos mėgėjams puikiai pažįstamas DJ Vegim iš Kosovo.

Menų miestas festivalio teritorijoje

Festivalio metu taip pat vyks tarptautinė konferencija muzikos industrijos profesionalams „What’s Next in Music“, paskaitos ir kūrybinės dirbtuvės muzikos kūrėjams, viešės gausus būrys muzikos žurnalistų ir tinklaraštininkų iš užsienio.

Kino teatro „Pasaka“ įrengtoje kino zonoje bus galima išvysti keturias europietiško kino premjeras, dokumentikos ir retrospektyvų programą. Čia taip pat bus rodoma tarptautinio trumpo metro filmų festivalio „Future Shorts“ programa.

„Lofto“ teritorijoje taip pat veiks lietuvių bei kaimyninių šalių dizaino paviljonas. O aplinką puoš jaunųjų skulptorių specialiai festivaliui kuriami meno objektai – miesto puošmenos.

Unikalus, šiemet dar spalvingesnis miesto festivalis „Loftas Fest“ vyks rugpjūčio 28–30 d. Vilniuje, menų fabrike „Loftas“. Visą festivalio programą, užsienio ir lietuvių atlikėjus galima rasti loftasfest.lt. Bilietus į festivalį platina „Bilietų pasaulis“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt