Kultūra

2015.08.05 12:14

Ruduo Kaune ateis su džiazu

LRT.lt2015.08.05 12:14

Dar šį pavasarį didžiausias džiazo festivalis Lietuvoje „Kaunas Jazz“, atšventęs savo ir Lietuvos Nepriklausomybės 25-metį, tęsia renginių ciklą ir jau rugsėjo 11-12 dienomis „Kaunas Jazz“ savo gerbėjus pakvies rudenį pasitikti džiazuojant.

Dar šį pavasarį didžiausias džiazo festivalis Lietuvoje „Kaunas Jazz“, atšventęs savo ir Lietuvos Nepriklausomybės 25-metį, tęsia renginių ciklą ir jau rugsėjo 11-12 dienomis „Kaunas Jazz“ savo gerbėjus pakvies rudenį pasitikti džiazuojant.

Vieni iš festivalio perlų – Lenkijos džiazo virtuozai – Andrzejus Jagodzińskis ir Januszas Strobelis „Žalgirio“ arenos amfiteatre pristatys naują bendrą projektą „Tête-À-Tête“. Pasak „Kaunas Jazz“ meno vadovės Indrės Jučaitės,  šių dviejų Lenkijos atlikėjų muzikinė draugystė užsimezgė prieš tris dešimtmečius, o „Kauno Jazz 2015“ rudens sesijoje jie vėl susitinka ir žada publikos akivaizdoje užmegzti svaigų muzikinį pašnekesį, į kurį susilies svingas, baladės ir netgi energingi sambos ritmai.

Po svečių iš Lenkijos koncerto renginio organizatoriai festivalio lankytojus pakvies į premjerą - 25-ojo Jubiliejinio tarptautinio džiazo festivalio „Kaunas Jazz 2015“ filmo pristatymą, kuriame bus pristatytos įsimintinos ir įspūdingos festivalio akimirkos, rašoma pranešime spaudai.

Sugrįžta „Kaunas Jazz“ publiką sužavėjęs izraelietis

Pirmąją festivalio dieną tradiciškai naktinė programa „Kaunas Jazz“ klausytojams bus pristatyta klube „Combo“. Čia jų lauks dar pavasarį savo balsu ir neįtikėtina charizma scenoje Lietuvos džiazo gerbėjus pakerėjęs jaunasis Izraelio talentas – Tamiras Grinbergas.

Nors jaunajam dainininkui vos dvidešimt, jis jau surenka keliolikos tūkstančių žiūrovų auditorijas, o po  pavasarį surengtų pasirodymų „Kaunas Jazz“ T. Grinbergas netgi buvo pakviestas apšildyti tikros ritmenbliuzo legendos, dainininkės Dionne Warwick pasirodymą.

Į „Kaunas Jazz“ rudens renginius su kiek kitokia muzikantų grupe atvykstantis dainininkas surengs net du pasirodymus. Jam festivalio rengėjai suteikė garbę rugsėjo 12 d. „Kauno Jazz 2015“ rudens renginių seriją  vainikuoti savo pasirodymu Palangos geros muzikos namuose „Vandenis“.

Džiazo alėjoje – trys scenos 

Festivalio organizatoriai pasirūpino, kad antrąją koncertų ciklo „Kaunas Jazz ruduo“ dieną miesto gatvėse alsuotų rudeniškos džiazo improvizacijos. Šiam tikslui įgyvendinti bus įrengtos net trys scenos, kuriose nuo 15 val. kauniečius ir Kauno svečius miesto centre ir senamiestyje džiugins nemokami koncertai, šokio improvizacijos ir kiti netradiciniai pasirodymai.

Pasak džiazo alėjos koordinatoriaus Mindaugo Ganusausko, „Kaunas Jazz“ improvizacijos bus organizuojamos jau trečią kartą ir tikimasi, kad tai taps gražia tęstine tradicija: „Džiugu, kad Vilniaus gatvėje ir prie Nacionalinio Kauno dramos teatro praeiviai ir vėl galės mėgautis džiazo improvizacijomis, kurios pamažu pritraukia vis didesnį būrį naujų džiazo gerbėjų. Šiomis dienomis Kaunas persismelkia džiazo kultūra, kuri neatsiejama nuo šio miesto dvasios.“

Pasaulinio garso žvaigždė iš Kubos

Renginio organizatoriai net ir po rudens džiazo koncertų ciklo sudėti rankų nežada, ir jubiliejinio „Kaunas Jazz 2015“ festivalio metus visiems savo gerbėjams siūlo užbaigti su vienu kūrybingiausių pastarųjų poros dešimtmečių džiazo pianistų Omaru Sosa iš Kubos.

Į „Kaunas Jazz 2015“ baigiamąjį metų koncertą gruodžio 18-ąją atvykstantis O. Sosa lygiai prieš dešimtmetį koncertavo Vilniaus Kongresų rūmuose, tačiau šįkart muzikantas sugrįžta, būdamas jau septynis kartus nominuotas „Grammy“ apdovanojimui ir atsiveždamas naująjį albumą „Ilé“, kurį vadina vienu svarbiausių savo karjeroje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.