Naujienų srautas

Kultūra2019.09.27 23:41

Šokios festivalis „Aura“ vėl sujungs Baltijos šalių tautas

Šeštadienį Kaune prasideda 29 tarptautinis šokio festivalis „Aura“, kurio spektaklius šiemet išvys ir Klaipėdos bei Anykščių žiūrovai. Repertuare – senokai festivalyje viešėjusios trupės iš Estijos ir Latvijos, o paskutinį vakarą pasirodys ir viena stipriausių Izraelio šiuolaikinio šokio trupių.

Festivalio premjera – pasirodymus Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Europoje rengiančios šokėjos bei choreografės Christine Bonansea spektaklis. Ji su Kauno šokio teatro „Aura“ šokėjais spalio 3 dieną pristato antrąją „OH“ projekto dalį. Pavadinimas „OH“ reiškia „Tik žmogus“.

„Tai yra antroji didelio projekto „OH“ dalis, kurioje mes kalbame apie žmogiškumą, svarbią šiandien temą, šioje dalyje šoka devyni „Auros“ šokėjai. Mums svarbiausia per judesį atskleisti tarpusavio ryšius, kaip atpažįstame, jaučiame vienas kitą kiekvieną sekundę“, – pasakoja choreografė.

Apie šios, „Vertigo“ trupės iš Izraelio pasirodymą, Kaune festivalio organizatorė Birutė Letukaitė sako svajojusi seniai. Paskutinį festivalio vakarą pasirodysiantys atlikėjai – vieni stipriausių Izraelyje.

„Tą spektaklį tikrai rekomenduoju visiems, netgi tiems, kurie niekada nematė šiuolaikinio šokio, pradėti pažintį su juo nuo tokios trupės“, – teigia organizatorė.

Organizatorė sako, gražiai sutapo, kad šiemet Minint Baltijos kelio trisdešimtmetį, festivalyje pasirodys trupės iš Latvijos ir Estijos, senokai buvusios „Auros“ festivalyje. Čekai atveža pasirodymą vaikams, o naktiniuose spektakliuose – trupės iš Slovėnijos ir Izraelio.

Tradiciškai vienas festivalio renginys – nemokamas, šiemet tai atidarymo koncertas Kauno Jurgio kankinio bažnyčioje. Šeštadienį – Vaclovo Augustino Iškilmingos mišios, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi