Naujienų srautas

Kultūra2019.09.27 19:48

Visi kauniečiai – į kiną: Kauno kino festivalis žada palaimą neįprastose erdvėse

Kino gerbėjus jau kviečia 12-asis Tarptautinis Kauno kino festivalis. Vienas svarbiausių kino renginių Lietuvoje šiemet daugiausia dėmesio skiria kūriniams, kuriuose dera meninė kokybė ir socialinė pozicija.

Kauno kino festivalio atidaryme – režisieriaus Elios Suleimano filmas „Turbūt tai rojus“. Kanų kino festivalyje įvertina juosta – tikra palaima šiuolaikinio kino gerbėjams. Jame – juoko ir absurdo, skaudžių temų bei problemų. Nelabai net ir primena mūsų įsivaizduojamą rojų.

Agnė Valatkaitė, Kauno kino festivalio programų koordinatorė, sako, kad festivalis orientuojasi į menininkų kiną: „Turime specialią programą, skirtą menininkų filmams, o taip pat tarptautinį simpoziumą, kur menininkai, kinio industrijos atstovai, rėmimo institucijų atstovai, taip pat galerijų kuratoriai susitiks pokalbiui apie tai, kaip galima būtų plėsti menininkų kiną Lietuvoje.“

Šių metų festivalio šūkis „Miestas renkasi kine“. Gal visas miestas ir nesusirinks, tačiau su įvairiomis kino juostomis kūrėjais miestiečiai tikrai susipažins. Jų laukia kelios dešimtys filmų su intriguojančiais siužetais.

A. Valatkaitės teigimu, vienas mėgstamiausių jos filmų šių metų programoje – Frank Beauvais juosta „Tik nemanyk, kad klyksiu“. „Tai filmas-koliažas, sukurtas iš kitų kino filmų. Režisierius naudoja iškarpas, tačiau suteikia joms visiškai kitas prasmes, jungdamas jas į savo naratyvą. Taip pat dėmesio vertas filmas, pristatytas ir Berlyno kino festivalyje, – „Sistemos griovėja“. Juosta apie daug psichologinių problem turinčią mergaitę ir jos nepaprastai artimą santykį su pykčio tramdymo specialistu“, – dalijasi įspūdžiais pašnekovė.

Kristina Bliznec, Kauno kino festivalio vykdančioji direktorė, teigia, kad šiame festivalyje rodomas kinas yra geras ir išskirtinis: „Jis yra kitoks. Mes siekiame viską padaryti taip, kad visi suprastų – pažiūrėjus tokį kiną, tu išsineši: mintį, idėją, jausmus.“

12-asis Kauno kino festivalis kviečia ir į neįprastas erdves. Filmai bus rodomi Kauno kultūros centre, Sakramento bažnyčioje, Kauno menininkų namuose, ir, be abejo, „Romuvoje“ bei „Cinamon“ kino salėse.

Kauno architektūros festivalio koordinatorius Tautvydas Urbelis pasakoja apie bendrą renginį, vykdomą su Kauno kino festivaliu, – „Kino erdvės“ .

„Jis vyks naujai atgimusioje renginių erdvėje Sakramentas. Renginys bus trilypis – bus ekskursija apie įdomią erdvę, vėliau kviesime į filmo „Pasiūlymas“ peržiūrą, galiausiai – diskusiją, kurioje dalyvaus tiek architektūros, tiek kino pasaulio atstovai“, – tikina T. Urbelis.

Be to, festivalis kelsis ir į Vilnių bei kitus šalies miestus. Kauno kino festivalis yra vienas labiausiai vertinamų kino festivalių Lietuvoje ir svarbiausias kino renginys Kaune. Jis pristato ne tik pasaulyje pripažintus filmus, tačiau kartu ieško ir naujų atradimų.

Tarptautinis Kauno kino festivalis šiemet vyks rugsėjo 26 - spalio 6 dienomis Kaune (Kauno kultūros centre, kino centre „Romuva“ ir kino teatre „Cinamon“), spalio 3–27 dienomis Vilniuje, spalio 11–13 dienomis Klaipėdoje ir Šiauliuose, spalio 11 d. Ukmergėje, o spalio 12 d. Marcinkonyse.

Dvyliktasis Kauno kino festivalis kviečia ir į neįprastas erdves
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi