Naujienų srautas

Kultūra2019.09.27 14:49

Jungtinėje Karalystėje prisimintas Baltijos kelias: ar galima pakartoti, ar verta

LRT.lt 2019.09.27 14:49

Rugsėjo 25 dieną Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (EBRD) centrinėje būstinėje Londone įvyko diskusija, skirta Baltijos kelio 30-ųjų metinių sukakčiai, rašoma Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje pranešime žiniasklaidai.

Jungtiniame Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasadų ir EBRD renginyje, kitaip nei įprasta svarbių istorinių sukakčių minėjimams, dėmesys krypo į ateitį: kaip po 30 metų Baltijos šalių visuomenės pasirengusios ateities iššūkiams.

Skaitmeninė revoliucija, klimato kaita, mažų valstybių įtakos svarba sparčiai kintančiame pasaulyje – įžvalgomis šiais ir kitais klausimais žymios britų žurnalistės Rosie Goldsmith vedamoje diskusijoje dalijosi futuristė ir kūrybinių industrijų atstovė Monika Bielskytė, garsus latvių žurnalistas Paul Raudsepas ir estų gamtosaugos aktyvistė Kadi Kenk.

Diskusijos klausėsi diplomatai, jaunieji kūrybininkai, žurnalistai. Renginio dalyviai kėlė klausimą, ar galima pakartoti Baltijos kelio fenomeną ir kaip naujai ir aktualiai jį būtų galima įprasminti.

Rugpjūtį Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados ir Baltijos šalių išeivių organizacijos rengė Baltijos kelio minėjimą Londono Haid parke.

Liepą Birmingame, meno galerijoje „Centrala“, apie Baltijos kelią diskutavo menininkės Simona Žemaitytė ir Marija Nemčenko.

Dar vienas renginys, skirtas Baltijos keliui, vyks Londono Maida Vale rajone lapkričio 6 dieną. Per jį skambės šiuolaikinių Baltijos kompozitorių Arvo Parto, Ramintos Šerkšnytės, Justės Janulytės, Eriko Ešenvaldo ir Kristupo Bubnelio kūriniai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi