Naujienų srautas

Kultūra2019.09.26 21:57

Europa atranda Vilnių: festivaliui „Gaida“ įteiktas prestižinis apdovanojimas

Europos festivalių asociacija išrinko geriausius kultūros ir meno festivalius. Apdovanojimas įteiktas ir Lietuvos tarptautiniam aktualiosios muzikos festivaliui „Gaida“.

Aktualiosios muzikos festivalis „Gaida“ tarp geriausių išrinktas iš 715 Europos festivalių ir kultūros tinklų. „Bozar“ menų centre, Briuselyje, vykusioje ceremonijoje „Gaidai“ įteiktas apdovanojimas – kol kas vienintelis toks aukštas šios organizacijos įvertinimas mūsų šalyje. Pasak komisijos, tai ir ekspertų, ir publikos pripažinimas.

„Gaida“ pateko tarp prestižiškiausių išrinktų 24 Europos festivalių, tai rodo, kad mus pradeda vertinti“, – džiaugiasi Europos festivalių asociacijos vertinimo komisijos narė Rūta Prusevičienė.

„Europa atranda Vilnių, Lietuvoje vykstančius festivalius, tikiuosi, kad su manimi džiaugiasi visa festivalio komanda“, – tikina festivalio „Gaida“ vadovas Remigijus Merkelys.

Festivalį kasmet aplanko iki 10 tūkstančių žiūrovų. Šių metų koncertai ir susitikimai prasidės jau kitą savaitę, spalio 4-ąją.

Nacionalinėje dailės galerijoje du kūrinius pristatys vizualiųjų menų kūrėjas Žilvinas Kempinas ir kompozitorė Justė Janulytė. Kaip visad, skambės elektroninė, eksperimentinė muzika, Lietuvos ir užsienio kompozitorių pasaulinės premjeros.

Vienas iš koncertų bus skirtas Jonui Mekui atminti. Į Lietuvą atvažiuoja britų grupė „Icebreaker“, kuri koncertą dedikuos prieš pusšimtį metų įvykusiai Mėnulio misijai.

Festivalio baigiamajame koncerte spalio 19-ąją planuojama kompozitoriaus Steve`o Reicho kūrinio premjera Lietuvoje – muzika ansambliui ir orkestrui.

Plačiau žiūrėkite reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi