Kultūra

2019.09.25 10:19

Pirmąkart surengtas literatūros festivalis „Open books“ sulaukė per 400 lankytojų

LRT.lt2019.09.25 10:19

Šį savaitgalį Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje pirmą kartą surengtas literatūros festivalis „Open books“ pretenduoja tapti didžiausiu literatūrai dedikuotu renginiu šį rudenį – jame apsilankė per 400 žmonių, kurie turėjo progą pabendrauti su 50-čia autorių, išleidusių knygas pastaraisiais metais ir stebėti diskusijas bei kūrinių skaitymus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Tikslas priartinti rašytojus prie skaitytojų, be abejonės, yra ambicingas, taigi mes suprantame, kad naujas formatas, kuomet žmonės buvo pakviesti pabendrauti akis į akį, tiek vieniems, tiek kitiems, galėjo pasirodyti nejaukus. Bet tam ir kuriamas šis festivalis, kad tuos intravertiškumo ledus kasmet, po truputėlį, tirpdytų. Net jei šiemet nutirpdėme tik vieną varveklį, ir tai jau yra žingsnis į priekį. Žingsniuosime ir toliau: jau dėliojama kitų metų programa, derinami svečiai iš užsienio”, – sakė festivalio organizatorė Ieva Davydenko, VŠĮ „Open books“ vadovė.

Festivalio sumanytojas ir VŠĮ „Open books“ tarybos pirmininkas Ignas Staškevičius sakė, kad praėjus renginiui ir pabendravus su rašytojais dar labiau įsitikino, kad toks formatas, kai vienoje erdvėje koncentruotai suburiami visi geriausi šalies rašytojai ir dėmesys skiriamas tik naujai išleitoms jų knygoms, tikrai yra tai, ko Lietuvoje akivaizdžiai trūko.

„Uoliam skaitytojui smagu vienu apžvelgti šiuolaikinės lietuvių literatūros panoramą: kas ką parašė ir išleido. Festivalyje asmeniškai susitikau su pernai ir šiemet pasirodžiusių knygų autoriais. Maloniai pasikalbėjome su Daiva Šabasevičiene, Kornelijumi Plateliu, Alvydu Šlepiku, Viktorija Daujotyte, Vytautu Landsbergiu, Marijumi Gailiumi, Mariumi Repšiu. Dar su keliais rašytojais pasilabinau, paprašiau dedikacijų. Su visais pabendrauti pristigo laiko, tačiau net ir tos kelios valandos man – tikra prabanga. Panašiai sakė pasijutę ir visi artimieji bei bičiuliai, šeštadienį užsukę į Nacionalinę galeriją.”, – sakė I. Staškevičius.

Organizatorių teigimu, festivalis turi potencialo augti į kelių dienų renginį, o jo formatas jau kitąmet bus papildytas naujais sprendimais.

„Nustebino diskusijų lankomumas – salės buvo pilnos. Tą tikrai turėsime omeny planuojant kitų metų programą. Turime nemažai įžvalgų, savo pastebėjimais aktyviai dalinasi ir tie, kurie padėjo sukurti naują naują literatūros šventę – tai patys rašytojai, dalyvavę Autorių galerijoje. Esame dėkingi jiems, ir jų aktyvumas dalinantis yra dar vienas įrodymas, kad jiems toks renginys reikalingas ir rūpimas”, – sakė I. Davydenko.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt