Kultūra

2019.09.25 10:20

Venecijos meno bienalės laureatė Lina Lapelytė „Sirenoms“ sako penkis „taip“ ir vieną „ne“

LRT.lt 2019.09.25 10:20

Menininkė, viena operos performanso „Saulė ir jūra (Marina)“ kūrėjų ir Venecijos meno bienalės laureatė Lina Lapelytė sako, esą šiandien tikėtis atsakymų, kuriuos būtų galima vadinti „tiesa“ – neįmanoma. Todėl teatro festivalis „Sirenos“ išgirdo penkis jos „taip“ ir vieną „ne“.

L. Lapelytė su „Sirenomis“ pasikalbėjo apie kiniškus maudymosi kostiumus Venecijoje apdovanotoje operoje „Saulė ir jūra (Marina)“, ryšius socialiniuose tinkluose, mokinius ir mokytojus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

XV Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“ prasideda šiandien ir vyks iki spalio 13 dienos. Festivalio tarptautinėje ir lietuviškoje programoje žiūrovai išvys net 19 spektaklių, iš viso „Sirenose“ – per 30 įvairių renginių, tarptautinis Baltijos dramos forumas ir konferencija, o taip pat – diskusijos, spektaklių aptarimai, koncertai, performansai ir viešai eksponuojami sukurti meno kūriniai, nepatekę į spektaklius. Juos teatro mėgėjai išvys „Sirenų“ klube, erdvėje menui „Kablys + Kultūra“.

16-ųjų „Sirenų“ tema – „Ryšio klaida“, susiejanti festivalio tarptautinę ir lietuviškąją programą.

„Tiesa/Klaida“ – iš gerų paskatų „Sirenų“ inicijuotas manipuliatyvus vaizdo pokalbis, kuriame kalba rašytojai, teatro režisieriai, aktoriai, scenografai, filosofai, kompozitoriai, muzikos atlikėjai. Tai komentarai apie mūsų ryšius, kasdienybę, skirtingas kartas, mokytojus ir mokinius, jų tarpusavio ryšius, socialinius tinklus, teatrą ir tai, kas greta jo. Šie pokalbiai glaudžiai susiję su teatro festivalio spektaklių nagrinėjamomis temomis.