Kultūra

2019.09.25 13:58

Stasys Eidrigevičius jau netelpa į jokią „lentyną“: tiesiog – kūrėjas

Japonijoje, Musašino meno universiteto muziejuje atidaryta retrospektyvinė grafiko, iliustruotojo Stasio Eidrigevičiaus paroda. Kelis šimtus menininko darbų pristatanti ekspozicija yra dviejų sukakčių – Lenkijos ir Japonijos diplomatinių santykių užmezgimo ir menininko gimimo dienos – paminėjimas.

777 – tiek S. Eidrigevičiaus darbų šiuo metu eksponuojama Musašino meno universiteto muziejuje Japonijoje.

„Parodai darbus atrinko patys japonai, jie buvo atvažiavę į mano dirbtuvę Lenkijoje. Per kelias dienas peržvelgė beveik visas mano kūrybos sritis, – teigia S. Eidrigevičius. – Kai kurie mane nori priskirti prie grafikų, bet iš tikrųjų aš netelpu jokioj lentynoj. Galima sakyti – kūrėjas, čia turbūt taikliausias apibūdinimas. Nes visa mano patirtis grafikos srityje paskui turėjo įtakos ir tapybai, ir plakatui, ir iliustracijai.“

Retrospektyvinė paroda, kurios idėja kilo prieš kelerius metus, pristato įvairias menininko kūrybos sferas: eksponuojami piešiniai, tapybos darbai, ekslibrisai, plakatai, knygų iliustracijos.

Kadangi darbuose atsiskleidžia vietos, kurias kūrėjas kadaise lankė, ir žmonės, kuriuos pažinojo, pats šią parodą dar vadina savo draugų enciklopedija – jos iliustracijose susipina ne vienas elementas.

„Jos nupieštos su tam tikru humoru, kartais su absurdo priemaiša. Galėčiau pasirašyti – Stasys“, – teigia kūrėjas.

Nuo devintojo dešimtmečio jis gyvena ir kuria Varšuvoje. Ši paroda surengta minint 100-ąsias diplomatinių Lenkijos ir Japonijos santykių metines ir sutampa su paties menininko jubiliejumi – jam neseniai sukako 70 metų.

Išsamiau – „Kultūros dienos“ reportaže

Japonijoje surengta Stasio Eidrigevičiaus paroda: ja kūrėjas mini dvi svarbias sukaktis