Kultūra

2019.09.24 21:58

Vilniuje kino mylėtojų laukia iššūkis – 14 valandų trunkantis filmas

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.09.24 21:58

Ketvirtadienį prasideda mėnesį truksiantis tarptautinis Kauno kino festivalis, šįmet siekiantis supažindinti su menininkų kinu, kalbėti apie kiną ir architektūrą bei pristatyti Pietų Amerikos kūrėjų darbus. Vilniuje kino mylėtojų laukia iššūkis – keturiolika valandų trunkantis filmas – ilgiausias filmas Argentinos kino istorijoje.

Dvyliktą Kauno kino festivalį pradės specialiuoju Kanų kino festivalio žiuri prizu apdovanota režisieriaus Elijos Suleimano komedija „Turbūt tai rojus“. Tai ne vienintelis festivalio filmas, kalbantis apie politines aktualijas, migraciją, smurtą, tautybės problemas.

Organizatoriai sako, šįmet norintys parodyti menininkų filmus, apie juos Lietuvos ir užsienio meno bei kino sričių kuratoriai, prodiuseriai, kūrėjai diskutuos ir pirmą kartą rengiamame simpoziume.

„Menininkų kiną mes apibrėžiame kaip kino arba audiovizualinius kūrinius, kurie nepaklūsta įprastoms kino industrijos produkcijos taisyklėms. Tai reiškia, kad jie neprasideda tiesiog nuo scenarijaus – menininkas tiesiog kuria pamatęs vaizdą, kuris jį įkvepia arba pradėdamas nuo kažkokio koncepto“, – pasakoja Kauno kino festivalio programos koordinatorė Agnė Valatkaitė.

Kaune šiuo metu vykstant architektūros festivaliui, pristatomas amerikiečių menininkės Džil Magid filmas „Pasiūlymas“ – apie vieno garsiausių 20 amžiaus architektų Luiso Barragano darbus. Jie po menininko mirties saugomi visuomenei uždarytame šveicarų bunkeryje. Taip pat vyks ekskursija po sovietmečiu kino sale paverstą bažnyčią Kaune, kino ir architektūros bendrumo paieškos.

„Mes pasirinkome vieną konkrečią temą ir tai yra kino erdvės, būtent tai yra vietos, kur mes žiūrime kiną, nes kinas neįmanomas be erdvės, o kiekviena erdvė vienaip ar kitaip gali tapti kinematografine erdve arba kino žiūrėjimo erdve“, – teigia Tautvydas Urbelis, Kauno architektūros festivalio koordinatorius.

Festivalio, kurio šūkis šiemet „Miestas renkasi kine“ programoje, išskirtinis dėmesys Pietų Amerikos filmams, tarp jų – režisieriaus Alejandro Landeso filmas „Monos“, kuris yra tarp pretendentų Oskarų apdovanojimuose.

„Kitas filmas, kurį pristatome iš Pietų Amerikos, yra „La flor“, tai yra ilgiausias filmas Argentinos kino istorijoje, jis trunka net keturiolika valandų, ir jį pristatysime žiūrovams šiuolaikinio meno centre Vilniuje. Rodysime filmą tris dienas ir kviesime patirti tą ilgo žiūrėjimo malonumą galbūt arba iššūkį“, – sako A. Valatkaitė.

Mėnesį truksiančio Kauno kino festivalio filmai bus rodomi ir Vilniuje, Ukmergėje, Šiauliuose bei Klaipėdoje.

Plačiau žiūrėkite reportaže nuo 30.30 min.

Panorama. Kęstutis Masiulis pripažino savąsias sveikatos problemas: man užtemo smegenys (su vertimu į gestų k.)
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.