Kultūra

2019.09.23 22:25

Sostinėje – atokiai nuo meno centrų gyvenančio tapytojo Gailiūno paroda

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.09.23 22:25

Vilniuje, Dailininkų sąjungos galerijoje „Arka“, atidaryta atokiai nuo meno centrų gyvenančio tapytojo Raimondo Gailiūno kūrybos paroda. Menininkas sako, kad paveikslai gimsta, kai ieško atsakymų į klausimus - ar tai būtų medžioklės trofėjų kolekcionavimas, ar kaimyno elgesys.

„Neramus“ - vienu žodžiu atskleidžiama Raimondo Gailiūno tapybos parodos tema. Rokiškyje gyvenančio menininko paveiksluose - kasdienė velnio ir dievo kova žmoguje. Tapytojas sako nepateikiantis atsakymų, tačiau detalės, kaip peilis rankose ar iš burnos virstančios chimeros rodo, kas dailininkui svarbu. Ar, pavyzdžiui, etiška demonstruoti skerdiko aistrą - puošti namus medžioklės trofėjais?

„Man įdomu buvo pasižvalgyti po tam tikrą, reiškia, kultūros sritį, kur yra netgi dvaruose tau netgi puošimasis medžioklės trofėjai, tos visos bangos, vieni smerkia, kiti, aš tarsi būdamas šalia to, man pačiam kaip ir pats motyvas temos uždavė klausimus. Darbai iš darbų kyla, permąstant tą tikrovę, pačius darbus, priėjimą nuolat pasitikrinant“, – sako menininkas.

Dailininkų sąjungos galerijoje Arka, Vilniuje, - per trejus pastaruosius metus sukurti Gailiūno darbai. Parodą parengusi „Contour art gallery“ kiekvieną „Arkos֧“ salę skyrė vis kitai temai. Paveiksluose, šalia žmonių, chimerų ir gyvūnų siluetų išnyra klasikinės muzikos instrumentas - violončelė.

„Metafora, reiškia, sugroti gyvenimą. Reiškia taip įvardinčiau, kaip sugroti gyvenimą. Ir tai viskas susiveda, ir žiūriu tik kaip vienu metu ekspresionizme buvau toks jaunatviškesnis, gaivališkesnis, tai su amžiumi viskas lyg rimsta ir norėčiau reiškia ar įmanoma minimalesnėmis priemonėmis pasiekti tą pačią išraišką“, – teigia tapytojas.

Prieš šešerius metus meno mugėje „ArtVilnius“ Raimondas Gailiūnas išrinktas geriausiu Lietuvos menininku. Beveik tris dešimtmečius jis yra ir menininkų grupės „Angis“ narys.

Atokiai nuo didžiųjų miestų, Rokiškyje, bendrabučio kambaryje tapantis dailininkas, sako taip ir nepriprato prie populiarumo.

Panorama. Protestuos socialiniai darbuotojai: mūsų kasdienybėje – keiksmai, grasinimai ir mėtomi kirviai
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.