Naujienų srautas

Kultūra2019.09.23 13:13

Pirmoji repeticija – lyg vakar: kaip „Ąžuoliukas“ per 60 metų virto „Ąžuolų klubu“

LRT.lt 2019.09.23 13:13

Šeštadienį, rugsėjo 28 dieną, didžiojoje Lietuvos muzikos ir teatro akademijos salėje įvyks koncertas „Pirmoji repeticija“, skirtas berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ 60-mečio renginių pradžiai ir pirmajai repeticijai paminėti, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Per pasirodymą „Ąžuolų klubo“ vyrų choras prisimins pirmuosius ąžuoliukus, pagiedos senų laikų dainų ir kartu su Šv. Kristoforo orkestru ir dabartinio „Ąžuoliuko“ vyriokais atliks Antonio Vivaldi „Gloria“.

Istorinė repeticija įvyko 1959 metų rugsėjį Vilniuje, maestro Hermanui Perelšteinui įkūrus berniukų ir jaunuolių chorą „Ąžuoliukas“. Nuo 1979 metų, kai įkūrėjas išvažiavo į JAV, chorui vadovauja Vytautas Miškinis.

Dar prieš du dešimtmečius buvę choristai susibūrė į „Ąžuolų klubą“, o nuo 2016 metų jame įkurtas ir vyrų choras. Jis sėkmingai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje. Per šį laikotarpį „Ąžuolų klubo“ vyrai tapo 5-ių tarptautinių konkursų laureatais, o 2018 metais Lietuvos nacionalinis kultūros centras apdovanojo chorą „Aukso paukštės“ apdovanojimu kaip geriausią naują mėgėjų meno kolektyvą.

„Ąžuolų klubo“ vyrų choro meno vadovas ir dirigentas – prof. Povilas Gylys, taip pat vienas pirmųjų ąžuoliukų. Chore – įvairių profesijų vyrai, anksčiau dainavę „Ąžuoliuke“. Choro entuziastai teigia tęsiantys chorinio dainavimo tradiciją prof. H. Perelšteino garbei. Būtent jo – savų vadinamo tiesiog „šefu“ – nuopelnu jie visam gyvenimui pamilo chorą ir dainavimą. Renginys nemokamas, reginys – nepamirštamas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi