Naujienų srautas

Kultūra2019.09.23 17:45

Statyti Shakespeare`ą tradiciškai – nuodėmė: Šiaulių dramos teatras jos išvengia

Šiaulių dramos teatro naująjį sezoną pradeda Pauliaus Ignatavičiaus režisuotas spektaklis pagal Williamo Shakespeare`ą – „Vasarvidžio nakties sapnas“. Jame džiaugsmingai, nuotaikingai ir jaunatviškai pasakojama apie meilės paieškas.

Nors spektaklio siužetinė linija nenutolsta nuo pjesės, stebina drąsi šiuolaikiška režisieriaus interpretacija, ryškI scenografija ir įmantrūs kostiumai.

Pakilus Šiaulių dramos teatro uždangai scenoje matyti kunkuliuojantis spektaklio veiksmas, labiau primenantis Berlyno naktinio klubo gyvenimą, o ne renesanso epochos genijaus pjesę. Tokia yra jaunosios kartos režisieriaus Pauliaus Ignatavičiaus interpretacija.

„Nuodėmė Shakespeare`ą statyti taip, kaip parašyta. Jis pats rėmėsi daugybe kūrinių, perdarė juos savo laikui būdinga forma. Pjesėje gana daug chaoso. Autorius nesilaiko mitų, laiko, vietos vienovės. Sakytum, nebrandi pjesė. Man patiko tas žaidimas“, – tvirtina P. Ignatavičius.

Nors spektaklis pritaikytas šiuolaikinei publikai ir gvildena šių dienų problemas, nuo siužetinės linijos nenutolstama. Kaip ir pjesėje, čia pasakojama apie keturių įsimylėjėlių nuotykius, fėjas, kurios gyvena mėnesienos nutviekstame miške, meilės paieškas ir santykių dramas.

Šį sezoną Šiaulių dramos teatre bus pristatytos dar 5 premjeros. Spektaklius kurs Jonas Tertelis, Agnius Jankevičius, Gildas Aleksa ir Oskaras Koršunovas, kaip dramaturgas debiutuos žymiojo romano „Pietinia kornikas“ autorius Rimantas Kmita. Beveik visi Šiauliuose kurs pirmą kartą.

Išsamiau – „Kultūros dienos“ reportaže.

Nuotaikingos ir jaunatviškos meilės paieškos: Šiaulių dramos teatro sezoną pradeda spektaklis „Vasarvidžio nakties sapnas“
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi