Kultūra

2015.08.04 02:19

LRT galerijoje – P. Lincevičiaus paroda „Tapyba iš istorijos“

LRT.lt2015.08.04 02:19

Pirmadienį Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos galerijoje atidaryta geriausio „ArtVilnius‘15“ jaunojo menininko, tapytojo Petro Lincevičiaus kūrinių paroda „Tapyba iš istorijos“. 

Pirmadienį Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos galerijoje atidaryta geriausio „ArtVilnius‘15“ jaunojo menininko, tapytojo Petro Lincevičiaus kūrinių paroda „Tapyba iš istorijos“.

LRT galerijoje bus eksponuojami naujausi dailininko kūriniai, sukurti per pastaruosius ketverius metus. Parodą sudaro dviejų kūrybinių projektų – „Kita laikrodžio pusė“ ir „Namukas laikui/Ryto nebus“ – dalys. 

Pagrindiniai P. Lincevičiaus tapybos darbų atspirties taškai – Suvalkijos etnokultūrinis regionas ir nostalgijos jausmas. „Nostalgija atsirado kaip atsakas į gyvenamos vietos pakeitimą, o etnokultūrinis Suvalkijos regionas yra susijęs su savęs identifikavimo dabartyje problema“, – teigia menininkas.

Pristatydamas naujausią parodą tapytojas P. Lincevičius sako, kad parodos pavadinimas yra sukonstruotas pasitelkiant sąvoką tapyba iš natūros.

„Ji apibūdina tapybą, kuri remiasi realybe. Tokio tapybos metodo pagalba yra fiksuojami konkretūs daiktai, vietos. Taip pat užfiksuojamas konkretus laikas, įamžinama Genius loci (vietos dvasia). O jeigu yra tapoma ne iš natūros, o remiantis fotografijomis, kurios yra mano paties nufotografuotos ar rastos šeimos albumuose, archyvuose ar internete, jose taip pat įamžinami konkretūs žmonės ir vietos“, – kalba menininkas. 

Jo teigimu, fotografija – sustabdyta akimirka, kuri pavirsta į istorinį dokumentą, o tapymas, besiremiantis šiais dokumentais, yra redukuotos tikrovės/natūros tapymas. „Tokią tapybą galėtume pavadinti tapyba iš istorijos“, – mano P. Lincevičius. 

Moderniu menu dailininko darbus padaro laikmetis ir požiūris iš šiandieninės globalios visuomenes į išlikusį etnokultūros paveldą.

Geriausio „ArtVilnius‘15“ jaunojo menininko P. Lincevičiaus paroda LRT galerijoje veiks iki rugpjūčio 18 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt