Naujienų srautas

Kultūra2015.08.03 16:43

Pernai metų geriausio albumo kūrėjai „Young Fathers“ – festivalyje „Loftas Fest“

LRT.lt 2015.08.03 16:43

Ketvirtus metus iš eilės menų fabrike „Loftas“, Vilniuje, vyksiantis unikalus miesto festivalis „Loftas Fest“ parengė bene stipriausią savo istorijoje muzikinę programą. Jos priešakyje – pirmąkart Lietuvoje viešėsiantys, 2014 metų „Mercury Prize“ laimėtojai iš Škotijos „Young Fathers“, rašoma pranešime spaudai.

Ketvirtus metus iš eilės menų fabrike „Loftas“, Vilniuje, vyksiantis unikalus miesto festivalis „Loftas Fest“ parengė bene stipriausią savo istorijoje muzikinę programą. Jos priešakyje – pirmąkart Lietuvoje viešėsiantys, 2014 metų „Mercury Prize“ laimėtojai iš Škotijos „Young Fathers“, rašoma pranešime spaudai.

„Young Fathers“ – tai trys hip hopui visa širdimi ir jėgomis atsidavę vaikiai, kurių pažintis prasidėjo kontroversiškos reputacijos hip hopo klube „Bongo“ Edinburge. Jiems visiems šiandien yra po 27-erius metus, jie visi nešioja savo tėvų vardus, o Europos festivalių ir klubų scenas drebina gyvais pasirodymais.

2014 metais „Young Fathers“ išleistas pirmasis studijinis albumas „Dead“ pelnė prestižinį tarptautinį muzikinį apdovanojimą „Mercury Prize”.

Muzikos pasaulio užkuliuose yra žinoma nerašyta tiesa, jog šis apdovanojimas atlikėjams tenka drauge su didžiuliu tarptautiniu dėmesiu ir, žinoma, augančiu populiarumu. „The xx“, „Arctic Monkeys“, „Klaxons“, James Blake, PJ Harvey – tai tik keli vardai, ryškiai įrašyti į muzikos istoriją ir daugelio mūsų mėgiamus grojaraščius. Visi jie – ankstesnių „Mercury Prize“ laimėtojai, šalia kurių šiandien pelnytai stovi ir hip hopą, roką bei pop muziką sujungiantys edinburgiečiai „Young Fathers”.

Pradėję nuo pačios apačios

Edinburgo darbininkų rajone Drylaw užaugęs škotas Grahamas „G“ Hastings‘as, imigrantų iš Liberijos sūnus Alloysious „Ally“ Massaqoui ir iš nigeriečių, keliavusių po JAV ir Europą, šeimos kilęs Kayus Bankole – tai grupės „Young Fathers“ alfa ir omega.

Trijulė susipažino dar būdami šešiolikmečiai hip hopo gerbėjai. Netrukus, nusipirkę seną karaoke įrangą ir vos besisukantį muzikos kasečių grotuvą, jie ėmėsi patys rimuoti ankštame „G“ tėvų bute. 2008 m. hip hopu gyvenanti trijulė nutarė pasivadinti „Young Fathers“ ir drauge su prodiuseriu Timu Brinkhurstu išleido pirmąjį albumą.

Pirmasis singlas „Straight Back On It“ grupę atvedė į BBC radijo eterį bei daugybę pasirodymų Europos festivalių scenose, tarp jų – apšildant tokius žvaigždūnus, kaip „Simian Mobile Disco“ bei „Esser“. Tačiau tikrai rimtą košę „Young Fathers“ užvirė pasiryžę bendradarbiauti su nepriklausoma alternatyvaus hip hopo įrašų kompanija „Anticon“ iš Los Andželo, JAV. Netrukus po to jie nuskynė „Mercury“ apdovanojimą, o garsas apie įspūdingus ir beprotiškai užvedančius gyvus „Young Fathers“ pasirodymus nusirito per festivalius ir klubus nuo Europos iki JAV.

Jauni ir kupini sprogdinančios energijos – ne tik pripažinti geriausiais, bet ir tiesiog atsidavimu muzikai įkvepiantys „Young Fathers“ žada miestą griaunantį gyvą pasirodymą urbanistiniame festivalyje „Loftas Fest“ bei dalintis sceną su jau paskelbtais festivalio svečiais – elektroninės muzikos sunkiasvoriu „Krafty Kuts“ (JK), Lietuvoje ypač laukiamu „Lapalux“ (JK) bei madingiausiais vasaros rokeriais „Fort Frances“ (JAV). Festivalis vyks rugpjūčio 28–30 dienomis, menų fabrike „Loftas“ Vilniuje. Bilietus platina „Bilietų pasaulis“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi