Kultūra

2019.09.21 18:33

Klaipėdoje surengta pirmoji viešojo meno trienalė: renginį vainikavo įspūdingas portugalų menininko projektas

LRT.lt2019.09.21 18:33

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras rugsėjo 20 dieną surengė 1-ąją viešojo meno trienalę, kurios programoje – buvo gatvės meno kūrybinės dirbtuvės, lektorių pranešimai apie viešojo meno patirtis Lietuvoje ir pasaulyje.

Trienalę vainikavo portugalų menininko Diogo Machado aka Add Fuel specialiai Klaipėdai sukurto gatvės meno projekto „Disruption 07: kokliai” pristatymas.

Portugalų menininkas forumo dalyviams pristatė savo kūrybą bei naujausią, specialiai uostamiesčiui kuriamą darbą Klaipėdos koklių tema, kuriame atspindėti motyvai iš istorinių Klaipėdos XIV–XIX a. koklių artefaktų archyvo, taip šiuolaikinio meno kūrinį susiejant su istoriniu Klaipėdos kontekstu ir viešąja miesto erdve. Tai – pirmas garsaus menininko šiuolaikinio meno kūrinys, atidarantis meno galeriją viešojoje miesto erdvėje.

Add Fuel yra portugalų vaizduojamojo meno atstovas ir iliustratorius Diogo Machado (gim. 1980 m.). Baigęs grafikos dizaino studijas Lisabonos vizualiųjų menų, dizaino ir vadybos institute, keletą metų jis praleido dirbdamas dizaino studijose Portugalijoje, vėliau stažavosi Miunchene, Vokietijoje. Diogo Machado gyvena ir dirba Kaškaiše, Portugalijoje. Menininkas savo kūrybą yra pristatęs garsiausiuose urbanistinio meno renginiuose: „Nuart Festival”, „Public”, „Sacramento Mural Fest”, „Forgotten Project”, „Djerbahood”, „Tour Paris” ir kt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.