Kultūra

2019.09.21 18:13

Vilniuje vyksta literatūros festivalis „Open books“, o Vytautui Landsbergiui jau įdomu, kada bus kitas

Mindaugas Klusas, LRT.lt2019.09.21 18:13

Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG) tęsiasi pirmą kartą rengiamas literatūros festivalis „Open books“.

Apsilankiusieji jame galėjo akis į akį pabendrauti net su penkiasdešimčia rašytojų, įsikūrusių prie personalizuotų stendų, pasiklausyti keturių diskusijų. Festivalio rengėjai pasistengė, kad susitikimų vietos būtų gražiai, jaukiai apšviestos. Erdvės architektūra nusipelno tik pagiriamojo žodžio.

Tokio formato renginys, kai galima prisėsti prie mėgstamo autoriaus ar autorės ir be tarpininkų, nevaržomai su jais pabendrauti, daromas pirmą kartą. „Open books“ po vienu stogu subūrė per 80 dalyvių, iš jų – per 50 autorių, 2018–2019 metais išleidusių savo knygas lietuvių kalba.

Autorių galerijoje savo skaitytojų laukė Herkus Kunčius, Daiva Šabasevičienė, Vytautas Martinkus, Gina Viliūnė, Alvydas Šlepikas, Mindaugas Valiukas, Violeta Palčinskaitė, Giedrė Kazlauskaitė, Andrius Tapinas, Vytautas Lansbergis, Marija Drėmaitė, Marijus Gailius ir daugelis kitų. Tik Ernestas Parulskis neturėjo savo stendo, todėl suko pasėdėti į visus paeiliui.

Festivalio programą papildė Gintaro Grajausko, Giedrės Kazlauskaitės, Laimos Kreivytės, Kornelijaus Platelio, Jolantos Onos Vitkutės ir Algirdo Kaušpėdo kūrybos skaitymai.

Festivalyje lankosi knygos „Nepažįstamasis ant tilto“ autoriai iš Jungtinės Karalystės. Anotaciją knygai parašė pats Jungtinės Karalystės princas Williamas.

Autorių galerijai užsidarius, visi rašytojai susirinko prie „Open books“ stendo bendrai nuotraukai. Kol kiekvienas fotoreporterių kadre surado savo vietą, prof. V. Landsbergis organizatorių nekantriai teiravosi, kada bus kitas festivalis.

Šiuo metu NDG vyksta diskusijos, paroda ir „Literariumas“, numatytas gurmaniškas susitikimas „prisiMENU“, taip pat festivalio uždarymo renginys „Liter/Afteris“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt