Kultūra

2019.09.20 08:36

Pasaulis balsuoja už geriausią Europos festivalį – kodėl mums neparėmus saviškio

LRT.lt 2019.09.20 08:36

Nacionalinė kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija Lietuvoje rugsėjo 20 dieną kviečia meno ir kultūros mėgėjus balsuoti už, jų manymu, geriausią Europos festivalį. Balsavime dalyvauja 24 kultūros festivaliai, kuriuos atrinko kompetentinga tarptautinė komisija. Tarp pretendentų yra ir Lietuvoje vykstantis tarptautinis aktualiosios muzikos festivalis „Gaida“.

24 kandidatus komisija atrinko iš 715 festivalių, kurie turi programos „Europa festivaliams, festivaliai Europai“ (EFFE) kokybės ženklą. Ši programa buvo inicijuota Europos festivalių asociacijos ir yra remiama Europos Komisijos ir Europos Parlamento.

Europos festivalių asociacija – tarptautinė skėtinė organizacija, vienijanti per 700 festivalių, nacionalinių festivalių asociacijų ir kultūrinių tinklų iš 40 šalių. Nacionalinė kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija yra Europos festivalių asociacijos iniciatyvos „Europa festivaliams, festivaliai Europai“ atstovė Lietuvoje.

„Nepaprastai džiaugiamės, kad Lietuvos festivalis pretenduoja į tokį prestižinį tarptautinio lygio apdovanojimą, – teigia Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos direktorė Roma Survilienė. – Šis apdovanojimas reikštų ne tik ekspertų, bet ir publikos pripažinimą. Taip pat tai puiki reklama mūsų šalies ir miesto kultūrai“.

Nuo 1991-ųjų Vilniuje rengiamas festivalis „Gaida“ šiuo metu yra pagrindinis šiuolaikinės muzikos festivalis ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse, taip pat – vienas svarbiausių muzikos profesionalų forumų Vidurio ir Rytų Europoje. Šį festivalį kasmet aplanko apie 10 tūkst žiūrovų.

Atiduoti savo balsą už mėgstamiausią Europos festivalį galima projekto „Europa festivaliams, festivaliai Europai“ tinklalapyje.

Tarptautinės publikos simpatijų prizas daugiausia balsų surinkusiam festivaliui bus įteiktas iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje rugsėjo 26 dieną „Bozar“ menų centre Briuselyje. Ceremonijoje už gyvenimo pasiekimus bus apdovanoti du festivalių vadovai – Frie Leysen, Briuselio festivalio Kunstenfestivaldesarts įkūrėja ir vadovė ir Dieteris Kosslickas, Berlyno tarptautinio filmų festivalio, dar vadinamo Berlinale, vadovas.