Kultūra

2019.09.17 16:25

Naujas sezonas atėjo ir į muzikinį Kauną: ne bet koks – jubiliejinis!

LRT.lt2019.09.17 16:25

Jubiliejinį, 80-ąjį, sezoną pradeda Kauno valstybinis muzikinis teatras. Rugsėjo 22 dieną žiūrovai kviečiami į Kaune dar nestatytos Vincenzo Bellini operos „Kapulečiai ir Montekiai“ premjerą, o pasibaigus teatro scenos rekonstrukcijai naujosios rampos šviesas išvys kita, pirmą kartą Kaune statoma opera – Giuseppe's Verdi „Makbetas“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šių operų premjeromis, taip pat ir 2020 m. suplanuotu nauju G. Verdi „Traviatos“ spektakliu teatras pasitinka lietuviškos profesionaliosios operos 100-metį. Visą rudenį iki „Makbeto“ teatras rodys koncertus ir spektaklius kitose scenose.

Teatro vadovas Benjaminas Želvys džiaugiasi, kad V. Bellini opera „Kapulečiai ir Montekiai“ yra jau ketvirtas bendras kūrybinis darbas su Estijos menininkais ir žinomu tarptautiniu operos festivaliu „PromFest“. Apžvelgdamas aštuonerius metus trunkančią bendradarbiavimo istoriją, vadovas vertina ją kaip svarbią ir ypatingą patirtį teatro kolektyvui – dalyvavimas tokiame renginyje yra didžiulė profesinio meistriškumo paskata.

Šiemet V. Bellini operą „Kapulečiai ir Montekiai“ festivalis „PromFest“ pristatė labiau tradiciniu pavadinimu „Romeo ir Džuljeta“. Mažiau populiari įsimylėjėlių istorijos versija paskatino kūrėjus pateikti savą, sunkiai nupasakojamą pagrindinių herojų santykių traktuotę.

Dirigentas Erkis Pehkas ir festivalio operų scenografas ir kostiumų dailininkas Madis Nurmsas išsiskiria itin moderniu ir netradiciniu požiūriu į operos veikalų siužeto interpretacijas. Abu menininkai linkę ieškoti užslėptų minčių, kodų, kelti kuo daugiau klausimų, kartais net sunkiai suvokiamų prielaidų, atvirai siekiantys šokiruoti žiūrovus, įtraukti juos į savų minčių tėkmę ir ieškoti atsakymų.

Operą realizavo estų režisierė Katrin Tegova, chormeisterė Rasa Vaitkevičiūtė, choreografas Dainius Bervingis. Dainuoja puikus tarptautinis dainininkų ansamblis: amerikietė Abigail Levis (Romeo, mecosopranas), baltarusė Margarita Levčuk (Džuljeta, sopranas), ryškus jaunosios kartos Rusijos tenoras, Rusijos Gnesinų muzikos akademijos auklėtinis Jurijus Rostockis (Tebaldas).

Kitas dvi vyrų partijas spektaklyje atliks savo vokalo meistriškumu, puikia aktoryste ir sceniniu žavesiu kerintys Liudas Mikalauskas (Kapelijus, Džuljetos tėvas) ir Andrius Apšega (Lorensas).

Kol tęsiasi scenos rekonstrukcija, Kauno valstybinis muzikinis teatras spektaklius rodo Lietuvos regionuose. Pirmoji sezono premjera „Kapulečiai ir Montekiai“ vyks Nacionalinio Kauno dramos teatro didžiojoje salėje, o kitus koncertus, operečių, miuziklų, šokio spektaklius pamatys Šakių kultūros centro, Šiaulių arenos, Marijampolės kultūros centro, Alytaus kultūros ir komunikacijų centro žiūrovai.

Šiose scenose bus parodyti didelio auditorijos palankumo sulaukę spektakliai: miuziklai „Adamsų šeimynėlė“, „Aida“ bei „Džekilas ir Haidas“, operetės „Silva“ ir „Balius Savojoje“, šokio spektaklis „Notrdamo legenda“.

Gruodį teatras planuoja parodyti „Makbetą“. Makbeto partiją atliks kauniečiams jau pažįstamas ryškiausias baltarusių baritonas Stanislavas Trifonovas ir lietuvis Dainius Stumbras, Ledi Makbet partiją – teatro primadonos Gitana Pečkytė ir Raminta Vaicekauskaitė.

Operos režisierius Sankt Peterburgo konservatorijos profesorius Gintautas Želvys žada intriguojantį, tačiau nuo tradicinio įvaizdžio per daug nenutolusį reginį. Dirigentai Jonas Janulevičius ir Julius Geniušas pripažįsta, kad tai bus itin sudėtingas ir iš esmės meninio kolektyvo kūrybines galias išmėginantis darbas. Slėpiningą tragedijos koloritą kuria jauna rusų dailininkė Taisija Chiža.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.