Kultūra

2019.09.17 14:40

Manheimas – palankus lietuvių fotografijai: debiutantas seka klasiko pėdomis

LRT.lt2019.09.17 14:40

Šį rudenį Vokietijoje, Manheimo mieste, skiriamas ypatingas dėmesys lietuvių fotografijai. Tepraėjus savaitei po retrospektyvinės Antano Sutkaus parodos „Kosmos“ atidarymo „Zeughaus“ muziejuje, rugsėjo 13-ąją galerijoje „Ten Gallery“ atidaryta jaunojo fotomenininko Visvaldo Morkevičiaus paroda „Inner Dialogue“ („Vidinis dialogas“).

Savo darbų serijoje menininkas, neįsprausdamas savęs į griežtus tematinius ir estetinius rėmus, tarsi bando suprasti aplinkinį pasaulį ir savo paties vietą jame, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Esu nepaprastai laimingas, galėdamas pristatyti darbus šioje galerijoje. Parodos atidarymas buvo įspūdingas. Fotografijos mylėtojų susidomėjimas – didelis, tik prasidėjus parodai buvo parduota 16 darbų, neįtikėtina! Taip pat noriu pasidžiaugti, kad „Zephyr“ galerijos direktorius ir A. Sutkaus parodos „Kosmos“ bendrakuratorius Thomas Schirmboeckas labai gražiai pristatė ne tik mane, bet ir Lietuvą, pakvietė lankytojus ten apsilankyti ir, atrodo, keletas jų pradėjo planuoti kelionę į mūsų kraštus“, – savo įspūdžiais dalijosi V. Morkevičius.

Paroda veiks iki gruodžio 20 dienos. Projekto partneris – Lietuvos kultūros institutas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.