Kultūra

2019.09.16 23:04

Žurnalistė rengia parodą apie emigraciją: kiekviena saga skirta išvykusiam tautiečiui

Žurnalistė Lilija Valatkienė rengia parodą apie emigraciją. Sužinojusi, kad per atkurtos nepriklausomybės metus iš Lietuvos išvažiavo per milijoną piliečių, L .Valatkienė sukūrė rekordinę sagų instaliaciją, kurioje po sagą skiria vienam išvykusiam žmogui.

Vilniaus vaikų ir jaunimo galerijoje, Mokytojų namuose Lilija Valatkienė kviečia kitaip pažvelgti į emigraciją. pasak žurnalistės, daug važinėdama po Lietuvą ir stebėdama ištuštėjusius kaimus, bendraudama su žmonėmis suprato, kad turbūt nėra šeimos, kurios nebūtų palietusi emigracija. Prieš dešimt mėnesių Valatkienė su bendraminčiais pradėjo rinkti sagas. Jas žmonės siuntė iš viso pasaulio.

„Mano tikslas yra surinkti tiek sagų, kiek yra emigravusių piliečių per 29 nepriklausomybės metus. Bet kai sagos pradėjo plaukti, tai supratau, kad nėra ribų. Dabar mes jų surinkome 1,5 milijono, bet jos iki šiol plaukia“, – sako parodos autorė.

Sagų upė - per milijoną sagų, atsiųstos iš Lietuvos, Lenkijos, Australijos, Jungtinių valstijų.

Parodoje eksponuojami ir kitų menininkų darbai - Aleksandro Vozbino bei Antano Šerono tapyba. Vladas Merečinskas iš sagų atkūrė Žemaitės portretą.

Dviejų dalių parodos ekspozicija, kurią sudaro kelios dešimtys fotografijų bei rekordinė sagų instaliacija, šį kartą dedikuota opiausiai mūsų šalies problemai ir pasakos apie lietuvių tautos emigraciją per visą Nepriklausomybės laikotarpį.

Panorama. Įvykių Saudo Arabijoje atgarsiai palietė ir Lietuvą: ekspertai neabejoja – degalai brangs