Kultūra

2019.09.16 17:52

Ray Bartkus sostinės bažnyčioje pristatys „dvylikos apaštalų“ instaliaciją

Ignas Jačauskas, BNS2019.09.16 17:52

Jungtinėse Valstijose gyvenantis žymus lietuvių menininkas Ray Bartkus šią savaitę žada baigti ir pristatyti „dvylikos apaštalų“ instaliaciją Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje Vilniuje.

Vidaus reikalų ministerijos valdomos bažnyčios kunigas Algirdas Toliatas BNS pirmadienį teigė, kad šiuo metu menininkas įpusėjęs kūrinį – dvylikos apaštalų paveikslus iš elektros lempučių – ir žada jį pristatyti penktadienį.

Anot A. Toliato, šis „šiuolaikinio sakralaus meno kūrinys“ skirtas ne tik tikinčiųjų bendruomenei, bet, tikimasi, pritrauks ir kitus miestiečius, turistus.

„Visas rūsys bus išdėliotas tais apaštalais, jie ir apšvies visą rūsį. Be abejo, norime prikviesti ir turistus, ir kad tai būtų atvira miestiečiams, kartu kad tai būtų „su gelme“, kad išeitum paliestas. Svarstome, kad prie instaliacijos sukursime muzikinį foną, galbūt bus ir smilkalai. Kad žmogus, net ir turistas, net ir kito tikėjimo, galėtų atėjęs pabūti su savimi, susimąstyti“, – BNS sakė A. Toliatas.

Anot jo, rūsys bus suskirstytas zonomis, įžengus į kiekvieną jų įsižiebs vis skirtinga apaštalų grupė.

Dvasininkas priminė, kad pirminis tikslas buvo paslėpti bažnyčioje esančią transformatorinę, tačiau vėliau idėja evoliucionavo į meno kūrinį. Anot jo, instaliacija bus nuolatinė.

Kunigas priminė, kad Vilniaus mero patarėjui Karoliui Žukauskui internete pakvietus paremti projektą, jau pirmosiomis valandomis atsirado verslininkų, kurie padovanoję apie 3000 kūriniui reikalingų lempučių, cokolių – visa kita įranga nupirkta vietos bendruomenės lėšomis, vietos žmonių iniciatyva atlikti ir kai kurie darbai.

R. Bartkus nuo 1991 metų gyvena ir kuria Niujorke. Jis rengia asmenines parodas ir dalyvauja grupinėse parodose JAV, Lietuvoje, Austrijoje, Lenkijoje, Šveicarijoje, kitose šalyse. Menininko darbai įtraukti į JAV Nacionalinės portretų galerijos, Lietuvos nacionalinės dailės galerijos kolekcijas, jo darbų yra įsigiję daug privačių meno kolekcininkų bei MO muziejus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.