Kultūra

2019.09.16 10:27

Sužavėti Kuršių nerijos vaizdų kinai Tadą Kazakevičių paskelbė fotografijos karaliumi

LRT.lt2019.09.16 10:27

Datonge, Kinijos Šansi provincijoje, įvyko iškilmingas tarptautinio fotografijos festivalio „The Power of Image“ atidarymas. Šiemet festivalis mini penkmetį ir Lietuva, kartu su Suomija, yra pakviestos į jį garbės viešniomis.

Festivalio rengėjai pasikvietė tris Lietuvos fotografus – Dovilę Dagienę, Tadą Kazakevičių ir Ramūną Danisevičių. Lietuvos fotografų vizitą kuravo Pekino fotografijos galerija „Three Shadows“, bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros institutu ir Lietuvos ambasada Kinijoje, skelbia pranešimas žiniasklaidai.

Parodos atidarymas vyko Wenying ežero ekologiniame parke, jame dalyvavo oficialūs asmenys, taip pat Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė, Suomijos ambasadorius Jarno Syrjala, kiti aukšti pareigūnai. Festivalis tęsis iki spalio 7 dienos.

T. Kazakevičiaus nuotraukų serija „Between Two Shores“ pasakoja apie unikaliausią Lietuvos vietą – Kuršių neriją, tarp dviejų krantų gyvenančius žmones, jų ryšį su abiem vandenimis – energijos šaltiniais, senaisiais miškais, visada šalia esančiais gyvūnais, kylančia ir besileidžiančia saule. Ši serija sužavėjo ir festivalio organizatorius: T. Kazakevičius, kartu su kinų fotografu Zhou Yulong ir suomiu Jaakko Kahilaniemi, buvo apdovanotas pagrindiniu festivalio prizu – „King of Photography“ – įspūdinga sidabrine taure.

D. Dagienės fotografijos serija „Here Then, There Now“ – tai meninis-astrofotografinis tyrimas apie laiko egzistavimą, jo trukmę, žmogaus santykį su dangaus kūnais ir laiku. Nors pagal originalų autorės sumanymą nuotraukos spausdinamos sidabro bromido popieriuje ir yra ganėtinai mažų matmenų, festivalio rengėjai jas padidino keliolika kartų. Mastelis nė kiek nepakenkė fotografijose skleidžiamai idėjai.

Iš milžiniško R. Danisevičiaus vaizdų archyvo kuratoriai atsirinko 16 darbų ir rinkinį pavadino „Outside“. Organizatorius sužavėjo fotografo gebėjimas pastebėti ir įamžinti gamtos ir civilizacijos susiliejimus, taip pat švelnus, optimistinis, kartais lyriškas, kartais ironiškas kūrėjo žvilgsnis.

Smalsu, kokių vizualinių staigmenų iš Kinijos parsiveš pats fotografas, nes buvo sužavėtas ir nustebintas festivalio iškilmingumo, kultūrinės programos.

Datongas yra žymus istorinis ir kultūrinis miestas, įvairių dinastijų sostinė. Taip pat ir visos šalies sostinė. Festivalio dalyviams buvo rengiamos ekskursijos, kad miesto ir apylinkių vaizdai atsirastų fotografų objektyvuose ir nuotraukos keliautų po visą pasaulį.

Kaip teigia festivalio rengėjai, vaizdo galia gali plisti laike ir erdvėje, taip paveikdami žmones. Lietuvos kultūros atašė Kinijoje ir P. Korėjoje Tomas Ivanauskas teigia, esą tai galėtų tapti sektinu pavyzdžiu Lietuvos miestams.

„Daugelis mūsų miestų galėtų rengti panašius fotografijos festivalius, kviesti fotografus iš kitų šalių, ypač miestų-partnerių, ir taip dalinti vizualinius suvenyrus su mūsų šalies kultūros, gamtos ir istorijos vaizdais“, – teigia T. Ivanauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.