Naujienų srautas

Kultūra2019.09.13 19:07

LNOBT paskelbė 100-ąjį sezoną: į spalvingą premjerą suplūdo kultūros gurmanai

Penktadienio vakarą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre – šventiška nuotaika, džiugesys ir išsipustę svečiai. Atskubėjo čia visi paminėti net 100-ojo teatro sezono pradžios, kurią skelbia spalvinga operetė „Kandidas“.

Belaukiant LNOBT sezono starto, LRT KLASIKOS laidoje „Ryto allegro“ svečiavosi teatro vadovas Jonas Sakalauskas, papasakojęs, kad nuotaikos prieš lauktą premjerą teatre – vien tik šventinės, o mintys apie sunkumus ir nesibaigiančius iššūkius – kuriam laikui pamirštos.

„Pats pasiruošimas sezono pradžiai buvo šventinis, kas teatruose nutinka retai. Buvo ganėtinai mažai streso, komanda dirbo darbiai ir visi nesusipratimai, kurie kilo, buvo greit išspręsti. Buvo daug įvykių, susitikimų, per kuriuos reflektavome ir „Kandido“ tematiką“, – sakė J. Sakalauskas.

„Kandidas“ – šiandien ypač aktuali operetė, teigia LNOBT vadovas. Nepaisant to, kad ne viskas sekasi lengvai, reikėtų į tai žvelgti optimistiškai ir turėti viltį, kad bus geriau.

J. Sakalauskas, kalbėdamas apie teatro gerovę ir finansinę situaciją, teigia, kad LNOBT – respektabili įstaiga, kurios darbuotojai stengiasi vis geriau planuotis savo veiklą ir biudžetą: „Kiekvienas vadovas turi nešti atsakomybę už ūkį, finansus. Taip, turime problemų ir prašiau Vyriausybės atkreipti į tai dėmesį.“

Nepaisant sunkumų, spektakliai vyksta ir vyks, patikina J. Sakalauskas. „Tikrai stengiamės tvarkyti esančias problemas ir atkreipti į save dėmesį. Gali būti, kad atsižvelgsime į tai, koks finansavimas mums skirtas ir pakoreguosime premjerų skaičių, bet veikla tikrai nesustos. Vienais metais spektaklių ir premjerų būna daugiau, kitais mažiau. Teatras yra gyvas organizmas, veikiamas įvairių priežasčių. Nuo to priklauso veikla“, – pasakoja LNOBT vadovas.

„Labas rytas, Lietuva“ II d. Prasideda 100-asis LNOBT sezonas: vadovas žada repertuarą paaugliams ir jaunimui
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi