Kultūra

2019.09.12 22:52

Festivalis „Plartforma“ kvies atsigręžti į ekologijos problemas

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.09.12 22:52

Klaipėdoje prasidėjo tarptautinis menų festivalis „Plartforma“. Šiemet jis ragina atsigręžti į ekologiją, žiūrovų laukia šiuolaikinio šokio, naujojo cirko pasirodymai.

Šokio trupė „Vertigo“ iš Izraelio ketvirtadienį repetavo spektaklį „Vienas. Vienas ir vienas“, kuris ketvirtadienio vakarą pradėjo menų festivalį „Plartforma“. Spektaklis pasakoja apie vidinį žmogaus norą būti pilnaverčiam ir visapusiškam, tačiau tam trukdo realybė. Tai pasirodymas apie vienybės siekį susiskaldžiusiame pasaulyje. Scenografija – labai minimali.

„Mes pasitelkiame žemę, jos bus pribarstyta scenoje. Žemė man viena svarbiausių ekosistemos dalių visatoje, tokia pat svarbi, kaip mūsų kūnas, taip pat mus supantis oras, skysčiai. Visa ta aplinka mus jungia, aš pati tame ekologijos kelyje, man tai labai svarbu“, – sako choreografė Noa Wertheim.

Trupės šokėjai pasirodymus kuria ekologiniame kaimelyje, kompostuoja, renka lietaus vandenį, pasitelkia saulės energiją ir visą šią patirtį perteikia spektakliuose. 13-asis tarptautinis menų festivalis „Plartforma“ pakvies į vienuolika projektų.

„Pagrindinė šių metų festivalio tema yra būtent ekologinis aspektas, jis galbūt labiau atsiskleidžia per santykį su žeme, su gamta, su mūsų kūnu, su atsiradimu, gimimu, nykimu, išėjimu. Daugelis spektaklių ir instaliacijų šiemet iš tiesų yra būtent tai temai dedikuoti“, – pasakoja festivalio prodiuserė Goda Giedraitytė.

Laukia naujojo cirko, šiuolaikinio šokio pasirodymai, instaliacijos, performansai. Pristatomi ir trys danų kūrėjų darbai, vienas jų dar neparodytas jau sukėlė triukšmą.

„Speciali instaliacija – šokėja su lervomis, kurios sugeba plastiką paversti organinėmis medžiagomis ir tikrai kalba apie labai gilius ekologinius klausimus. Labai džiaugiamės uždarymo projektu, kuriame šoks keturi buvę šokėjai, kuriems jau apie 60 metų“, – teigia prodiuserė.

Festivalyje ir trys lietuvių šokio bei cirko projektai. Žiūrovai laukiami Klaipėdos ir Palangos salėse visą savaitę.

Panorama. Teismas: po Lietuvą kursavusių „valstiečių“ autobusiukų akcija „Saugokime vyrus“ – rinkėjų papirkimas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.