Naujienų srautas

Kultūra2019.09.11 22:09

Daug veiksmo ir spalvų scenoje žada spektaklis „Kandidas“

Nacionalinis operos ir baleto teatras jubiliejinį, 100-ąjį sezoną pradeda Leonardo Bernsteino veikalu „Kandidas“. Spektaklio režisieriaus teigimu, kompozitorius sukūrė operetę, turinčią miuziklo ir operos bruožų. Todėl Vilniaus scenoje bus daug veiksmo ir spalvų.

Režisierius Vincentas Boussardas iš dviejų egzistuojančių L. Bernsteino „Kandido“ versijų – koncertinės ir spektaklio – Vilniuje kuria trečiąją, savąją. Vieną po kitos besikeičiančias scenas jungia pasakotojas. Jis cituoja Voltero „Kandidą“, kurio pagrindu sukurtas spektaklio libretas.

Ryšku, spalvinga, tačiau, pasak režisieriaus, tai tik paviršius.

„Kandidas“ – nuostabus kūrinys, parašytas kaip operetė, taigi lyg ir lengvas veikalas, bet iš tiesų gilus. Stiprūs charakteriai, istorija apie netoleranciją, apie tai, kaip mes atrandame pasaulį. L. Bernsteino muzika – gyvybinga, tviskanti ir kartu jautri. Šių dalykų visuma spektaklį paverčia aktualiu nūdienos žiūrovui, kaip išgyventi sudėtingame pasaulyje ir neprarasti optimizmo“, – pasakoja režisierius.

Nacionaliniame operos ir baleto teatre režisierius V. Boussardas pažįstamas iš ankstesnių pastatymų – operų „Manon“ bei „Montekiai ir Kapulečiai“. Pastarosios operos scenografijoje panaudota kriauklė „Kandido“ scenoje virsta milžiniška vonia. Šį spektaklį su tarptautine kūrėjų komanda režisierius yra statęs Berlyne, bet, pasak jo, Vilniuje jis bus kiek kitoks.

Dėl nuolat keičiamo grimo, kostiumų premjeros įtemptai laukia visa spektaklio komanda. Tenoras Rafailas Karpis „Kandide“ atlieka gubernatoriaus vaidmenį.

„Toks gauruotas aš esu gubernatorius, kuris atskleidžia savo vidų šiek tiek vėliau. Jis ne iš pat pradžių toks gauruotas. Žodžiu, daug veiksmo, daug virsmo, daug įvairių kontinentų, daug kaip ir pas Volterą, taip ir pas L. Bernsteiną“, – pasakoja tenoras.

R. Karpio partnerė scenoje – mecosopranas Jovita Vaškevičiūtė. Ji ir grimo kambaryje sėda šalia.

„Teko prisipratinti, tikra tiesa, bet dabar mes jau esame abu vienas kumštis. Tikrai labai smagus, žaismingas (spektaklis – LRT.lt), gali labai daug spalvų atrasti jame“, – sako ji.

Pagrindinius vaidmenis premjeriniuose „Kandido“ spektakliuose šį savaitgalį atliks sopranas Margarita Levčuk ir tenoras Enrikas Kazaris. Spektaklio muzikos vadovas – dirigentas Sesto Qusntrini.

Panorama. Po vakarykščių Lietuvos ir Portugalijos rungtynių – Nausėdos ir Šimašiaus apsižodžiavimas
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi