Naujienų srautas

Kultūra2019.09.11 14:24

Ant Žaliojo tilto iškilo nauja instaliacija „Šeima“

LRT.lt 2019.09.11 14:24

Ant vieno iš Žaliojo tilto postamento jau iškilo nauja instaliacija – Donato Norušio kūrinys „Šeima“. Kūrinio idėja – kvietimas susimąstyti apie šeimos ir miesto santykį. Ši instaliacija, kurią jau galima apžiūrėti, bus eksponuojama iki kitų metų kovo vidurio.

Ši instaliacija pakeis nuo šių metų balandžio mėnesio čia stovėjusias keturias vėjarodes – meninę instaliaciją „Megarealybės gerumo aktyvatorius“. Tiek vėjarodės, tiek naujoji instaliacija yra laikini kūriniai, kuriuos sukūrę menininkai yra laimėję savivaldybės skelbtą konkursą.

„Kūrinys pagamintas iš geležies, betono, plastiko ir medžio – šios medžiagos pasirinktos siekiant atkartoti urbanistinę aplinką, kuri supa kiekvieną iš mūsų. Žmonių atvaizdas tarp šių elementų kuria pasakojimus, kurie skirtingi priklausomai nuo to, kaip kiekvienas žvelgia į šį kūrinį, kokia yra žvelgiančiojo patirtis.

Taip kviečiu apmąstyti situaciją, kuomet sąlyginai mažame plote gali egzistuoti visiškai kitokios tos pačios aplinkos patirtys, kurias gali skirti tik geležinkelio linija, laiptinė ar kita infrastruktūros detalė“, – apie savo instaliaciją „Šeima“ jau anksčiau pasakojo autorius.

2019 metais Žaliojo tilto laikinoms instaliacijoms sostinė skyrė daugiau kaip 28 tūkst. Eur.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi