Kultūra

2019.09.10 22:27

Prasidėjo „Naujojo cirko savaitgalis“: kvapą gniaužiantys pasirodymai

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.09.10 22:27

Vilniuje prasidėjo „Naujojo cirko savaitgalis“. Jau keturioliktą kartą vykstantis festivalis žiūrovams pasiūlys iki šiol daugiausia trupių bei atlikėjų – 11 spektaklių iš 9 šalių.

Trupės „Kaaos Kaamos“ iš Švedijos spektaklis „Pamiršti Babelį“ pradėjo „Naujojo cirko savaitgalio“ festivalį. Šiemet po kelerių metų pertraukos festivaliui vėl vadovauja Audronis Imbrasas. Jis sako, kad šiemetinė festivalio programa tai ankstesniųjų tąsa, ja siekta atspindėti cirko žanrų įvairovę.

„Pati sritis pasaulyje, Europoje, smarkiai vystėsi, kai pradėjome 2005 m. buvo viena situacija, dabar visai kita. Visa tai atspindi – kai pradėjome nebuvo tiek pasirinkimo. Yra 14 nacionalinių cirko centrų Prancūzijoje, tai šiemetinė programa atspindi tam tikrą visumą margaspalvio pasaulio bendruomenės“, – pasakoja A. Imbrasas, „Naujojo cirko savaitgalio“ vadovas.

Festivalio spektakliai bus vaidinami Menų spaustuvės erdvėse, taip pat Bernardinų sode, kur kažkada ir prasidėjo festivalio istorija, ten įsikurs prancūzų cirko palapinė, o Energetikos ir technikos muziejuje švedų žonglierių trupė „Kasel“ rodys savo spektaklį, kurį patys įvardija kaip išmanųjį cirką. Pasak festivalio organizatorių, išskirti vieną trupę sunku, nes šiemetinėje programoje 11 spektaklių.

Šįvakar prasidėjęs festivalis truks iki rugsėjo 15-os dienos.

Plačiau žiūrėkite reportaže.

Panorama. Nerami Seimo sesijos pradžia: subyrėjo „tvarkiečių“ frakcija, tačiau jau kuriasi nauja
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt