Kultūra

2019.09.06 23:50

Fluxus festivalis – konservų dėžutės tapo bilietais, o renginio kulminacija tapo neįprastas kopimas į Parodos kalną

Loreta Mačiulienė, Gintarė Jackevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.09.06 23:50

Kauno paveikslų galerijoje atidarytas atnaujintas, naujais kūriniais papildytas, Jurgio Mačiūno Fluxus kabinetas. Atidarymo renginys truko kone iki vidurnakčio, iš karto po jo „Kaunas 2022“ komanda kvietė į Fluxus festivalį ir vieną nuotaikingiausių jo reginių – kopimą į parodos kalną fluxus stiliumi.

Į J. Mačiūno Fluxus kabineto atidarymą lankytojai atėjo ne tuščiomis. Konservų dėžutė – bilietas į renginį. Šis sumanymas primena 1960-uosius, kai J. Mačiūnui kilo verslo plano idėja. Europos konservų gamintojams jis išsiuntė laiškus, prašydamas atsiųsti konservų pavyzdžių, juos sakė siūlysiantis Amerikos rinkai.

„Aišku, iš to biznio niekas nesigavo, todėl jo sandėliukai ir viskas buvo užkimšta konservais, tačiau jo draugai - Jonas Mekas ir kiti – ir pats J. Mačiūnas tuo labai džiaugėsi, nes valgydavo prancūziškus ančių kepenėlių paštetus ir kitokius gurmaniškus patiekalus“, - pasakoja ekspozicijos autorė Eglė Komkaitė-Baltuškienė.

Kauno paveikslų galerijoje J. Mačiūno Fluxus kabinetas įrengtas prieš 20 metų. Dabar jis atnaujintas ir pasikeitė neatpažįstamai.

Vienas įdomiausių eksponatų – J. Meko dovana - atspaudas su laikrodžio ciferblatais. Manyta, kad tai – J. Mačiūno darbas. Ištyrinėjus paaiškėjo, kad autorystė priklauso ne jam vienam.

Ekspozicijoje – Yoko Ono knyga, Johno Lenono dienoraštis.

Pristatomi nematyti vaivorykštinės serijos kūriniai, tarp kurių ir garsusis J. Mačiūno portretas, menininkės Takako Saito kūriniai bei spaudiniai.

J. Mačiūno Fluxus kabineto atidarymo renginys tęsis iki vidurnakčio, po jo „Kaunas 2022“ komanda fluxus stiliumi kviečia kopti į Parodos kalną.

Pirmą kartą fluxus stiliumi į parodos kalną kopta pernai. Tikimasi, kad tai taps tradicija ir savotišku kaunietišku karnavalu.

Panorama. Socialinis projektas pakeitė vieno kaimelio gyvenimą: per trejus metus beveik nebeliko bedarbių, gerokai sumažėjo socialinės rizikos šeimų
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.