Kultūra

2019.09.06 11:26

Menininkų kalnelyje palaidota kūrėja Jūratė Rekevičiūtė

atnaujinta 13.14
LRT.lt 2019.09.06 11:26

Penktadienį, Bernardinų bažnyčioje, atsisveikinti su mirusia menininke Jūrate Rekevičiūte rinkosi artimieji, draugai ir talento gerbėjai. Iš koplyčios, tapusios paskutine menininkės parodos vieta, urna išlydėta į Antakalnio kapines, Menininkų kalnelį, kur J. Rekevičiūtė ir palaidota.

Žinoma Lietuvos menininkė J. Rekevičiūtė netikėtai mirė rugsėjo 1 d. Nuo ketvirtadienio bičiuliai ir gerbėjai galėjo atsisveikinti su menininke Bernardinų bažnyčios koplyčioje. Joje stovėjo ne tik urna su menininkės palaikais, bet ir eksponuoti J. Rekevičiūtės kūriniai. Nuo 11 val. bažnyčioje už mirusią kūrėją buvo aukojamos mišios, o palaidota ji Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje.

Tarti paskutinį „sudie“ į Bernardinų bažnyčią atskubėjo televizijos laidų vedėja Daiva Tamošiūnaitė, žurnalistas, laidų ir renginių vedėjas Rimas Šapauskas, aktorė Gražina Baikštytė, dainininkė Daina Bilevičiūtė, žurnalistas Rytis Zemkauskas ir kiti.

J. Rekevičiūtė buvo multifunkcinė menininkė. Ji kūrė paveikslus, interjero detales, juvelyriką. Moteris mirė sulaukusi 50 metų amžiaus. Žinoma kaunietė kovojo su krūties vėžiu, išvykusi iš Kauno gyveno ir kūrė netoli Vilniaus. Menininkė buvo itin vertinama už savo grafikos darbus. Maždaug prieš metus kūrėja pasakojo, kad jai pavyko įveikti klastingą onkologinę ligą, ji sveiko, pasakojo apie ateityje planuojamus darbus.