Kultūra

2019.09.05 23:37

Venecijos kino festivalyje – išskirtinė lietuviško filmo premjera

76-ajame Venecijos kino festivalyje įvyko režisieriaus Manto Kvedaravičiaus filmo „Partenonas“ premjera. Tai pirmasis režisieriaus ilgametražis vaidybinis filmas, kuris iš karto atrinktas į kino kritikų savaitės programą.

Kasmet paskutinėmis rugpjūčio–pirmosiomis rugsėjo dienomis į seniausią Venecijos kino festivalį vykstantį Lido saloje suplaukia filmai iš viso pasaulio. Po keliolikos metų pertraukos, šiemet čia ir pasaulinė lietuviško filmo premjera. M. Kvedaravčius čia pristatė filmą „Partenonas“

Filmas dalyvauja festivalio kino kritikų savaitės programoje, į kurią patenka tik septyni filmai iš viso pasaulio. Kritikų pasirinktiems ir šioje programoje parodytiems filmams atsiveria didesnės galimybės pasiekti Europos ir pasaulio kino gerbėjus.

M. Kvedaravičius kine debiutavęs 2011 metais dokumentiniu filmu „Barzak“ iš karto pradėjo kurti šį filmą, tačiau į jo kūrimą įsiterpė dar vienas dokumentinis filmas „Mariupolis“, kuris pasirodė 2016-aisiais.

Baigęs „Mariupolį“ grįžo prie „Partenono“. Filmas priskiriamas pastarąjį dešimtmetį festivaliuose populiarėjančiai vadinamajai hibridinei kino rūšiai. Neprofesionalūs aktoriai filme išgyvena realias situacijas, kadaise patirtas istorijas.

Šis filmas – bendras Lietuvos, Ukrainos ir Prancūzijos kinematografininkų darbas. Lietuvos žiūrovus „Partenono“ kūrėjai į filmo premjerą kvies dar šiemet.

Visas reportažas – nuo 31.40 min.