Kultūra

2019.09.05 18:19

Gerbėjai ir bičiuliai atsisveikina su anapilin iškeliavusia menininke Jūrate Rekevičiūte

LRT.lt2019.09.05 18:19

Ketvirtadienio vakarą draugai, artimieji ir meno gerbėjai rinkosi į Bernardinų bažnyčią, kur atsisveikina su anapilin iškeliavusia žinoma menininke Jūrate Rekevičiūte.

Atsisveikinimas su menininke vyksta nuo ketvirtadienio, 17 iki 21 valandos, iki penktadienio, nuo 8 iki 12 valandos. Amžinam poilsiui J. Rekevičiūtė atguls Antakalnio kapinėse – Menininkų kalnelyje.

Bažnyčios koplyčia tapo paskutine menininkės parodos vieta – čia bičiuliai galėjo pasigrožėti J. Rekevičiūtės meno kūriniais.

Jūratė Rekevičiūtė buvo multifunkcinė menininkė. Ji kūrė paveikslus, interjero detales, juvelyriką. Moteris mirė sulaukusi 50 metų amžiaus.

Žinoma kaunietė kovojo su krūties vėžiu, išvykusi iš Kauno gyveno ir kūrė netoli Vilniaus. Menininkė buvo itin vertinama už savo grafikos darbus.

Maždaug prieš metus kūrėja pasakojo, kad jai pavyko įveikti klastingą onkologinę ligą, ji sveiko, pasakojo apie ateityje planuojamus darbus. Menininkei gydytojai pašalino kairiąją krūtį ir atliko plastinę rekonstrukcinę operaciją panaudodami kitus jos kūno audinius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.