Venecija šiais metais ypatingai dosni Lietuvos kūrėjams, LRT RADIJUI sako Rolandas Kvietkauskas, besisvečiuojantis šių metų Venecijos kino festivalyje: „Negaliu nepaminėti laimėjimo šiuolaikinio meno bienalėje, kur Lietuvai taip pasisekė. O dabar matome, kad į Venecijos kino festivalį pateko net du filmai, kuriuos arba sukūrė lietuviai, arba bendradarbiavo kuriant.“
Venecijos kino festivalyje šiais metais kino gerbėjai ir industrijos atstovai pamatys lietuvio Manto Kvedaravičiaus juostą „Partenonas“, taip pat – lenkų režisieriaus Sergejaus Loznicos filmą „Valstybinės laidotuvės“, prie kurio kūrimo prisidėjo ir lietuviai.
Tai, kad lietuvių darbai atsidūrė Venecijos kino festivalyje – didelė sėkmė, pažymi R. Kvietkauskas.
„Kaip ir visose srityse, taip ir kine, turime puikių ir įdomių kūrėjų. Tačiau, kad pasisektų taip, kaip dabar, reikia didelio talento ir sėkmės. Festivalyje rodomi tikrai geri ir atidžiai atrinkti filmai“, – pasakoja R. Kvietkauskas.
Lietuvos kino centro vadovas kalba ir apie audiovizualinio sektoriaus pakilimą Lietuvoje apskritai: „Kad ir apie kokį žanrą bekalbėtume – trumpo ar ilgo metro filmus – turime ką parodyti pasauliui. Turime dalykų, patraukiančių dėmesį. Ir nebūtina kalbėti vien apie universalius dalykus. Lietuviškos istorijos taip pat gali būti įdomios, kaip praėjusiais metais pasirodęs Kristinos Buožytės virtualios realybės filmas apie M. K. Čiurlionį.“
Kalbėdamas apie Venecijos kino festivalį, R. Kvietkauskas sako, kad šis įvykis – visuomet laukiamas kino kūrėjų. „Visuomet domimasi festivalio pasirinkimais, būna diskusijų ir pan. Šiais metais Venecijos kino festivalyje vyrauja dvi temos, apie kurias kalbama. Visų pirma, apie tai, kad festivalio metu rodomi internetinių platformų sukurti filmai. Kiti didieji kino festivaliai to vis dar vengia“, – aiškina pašnekovas.
Kita tema susijusi su moterų vaidmeniu kine. R. Kvietkausko teigimu, vis diskutuojama, kad Venecijos kino festivalyje per menkai pristatomi moterų kūrėjų kino darbai: „Tačiau festivalio vadovybė tvirtina, kad svarbiausias kriterijus – filmo kokybė, todėl netikslinga nustatinėti dalyvaujančių vyrų ir moterų kūrinių skaičių. Kol kas neplanuojama to daryti. Taigi matome, kad Venecijos kino festivalis – dalis šiuolaikinių diskusijų.“