Kultūra

2015.07.29 11:55

Parodos „(Ne)pažįstamas“ darbuose galima įžvelgti purvino ir švaraus gyvenimo išraiškas

LRT.lt2015.07.29 11:55

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus M. Žilinsko dailės galerijoje rugpjūčio 6 d. įvyks Roberto Alda (Lenkija), Gillian Carson (Škotija), Karen Kipphoff (Kanada/Vokietija) ir Rita Marhaug (Norvegija) parodos „(Ne)pažįstamas“ („The (Un)familiar“) atidarymas.

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus M. Žilinsko dailės galerijoje rugpjūčio 6 d. įvyks Roberto Alda (Lenkija), Gillian Carson (Škotija), Karen Kipphoff (Kanada/Vokietija) ir Rita Marhaug (Norvegija) parodos „(Ne)pažįstamas“ („The (Un)familiar“) atidarymas.

Renginyje dalyvaus ir parodos autoriai, rašoma pranešime spaudai.

Šie įvairiose srityse kuriantys menininkai gyvena ir dirba Bergene (Norvegija), kartu nuolat rengia parodas jau nuo 2009 metų. Visi jie yra PAB (Bergeno performanso meno) nariai.

Norint įveikti pažįstamas ir nepažįstamas kasdienio gyvenimo kliūtis, dažnai reikia viską asmeniškai patikrinti, išardyti, perstatyti, kartais net atrasti tai, kas jau yra žinoma, kad vėl viskas atsistotų į savo vietas. Savęs stebėjimas įprastoje aplinkoje – tai tyrimo tema, kuri aktuali meninėje praktikoje, padedanti pažvelgti į pasaulį iš platesnės perspektyvos, rašoma pranešime. Nors dviejų ar trijų dimensijų meniniai darbai kalba apie individo patyrimus jo kalba, tačiau juose taip pat galima įžvelgti ir bendresnes nuostabos ir sumišimo, šoko ir baimės, karšto ir šalto, purvino ir švaraus gyvenimo išraiškas.

R. Alda parodoje pristato piešinius. „Piešimas yra tas momentas, kada gali patirti daugiausia laisvės ir atsipalaidavimo“, – teigia autorius. R. Alda kuria projektus pagal išankstinę idėją. Piešimas jam yra tarsi kelionė – ji prasideda ir nuveda jį ten, kur norėtų būti.

G. Carson eksponuoja skulptūrą ir fotografijas. Kasdienio gyvenimo praktika padrąsino ir sustiprino jos susidomėjimą tuo, kaip žmonės reaguoja, galvoja ir sprendžia kasdienybės iššūkius. Menininkė pirmenybę suteikia tiems objektams, kurie kelia ir gvildena socialinius-politinius klausimus.

K. Kipphoff parodoje pristato 2011 metų „Bergens Tidene“ dienraščio titulinius puslapius ir saldainių popierėlių atspaudus (A3 formatu). Šie darbai eksponuojami kaip sienos instaliacija su originalių saldainių popierėlių koliažu. Parodoje menininkė taip pat pristato instaliaciją iš keturių žmonių figūrų: juodos, geltonos, skaidrios ir rudos, išraižytos ar išlietos atitinkamai iš medžio, epoksidinės dervos, poliuretano ir kietųjų putų.

R. Marhaug anksčiau dirbo su minkštomis skulptūromis iš odos ar senų baldų, o šiai parodai menininkė sukūrė tris minkštas skulptūras iš kailio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.