Kultūra

2019.09.04 21:49

Prasideda Vilniaus galerijų savaitgalis – stebins netikėtomis erdvėmis

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.09.04 21:49

Ketvirtadienį Vilniuje prasideda ketvirtasis galerijų savaitgalis. Šiemet joje bus tyrinėjama parodinių miesto erdvių kaita.

Nuo ketvirtadienio iki sekmadienio 25-ios Vilniaus erdvės bus atvertos ketvirtą kartą rengiamam Vilniaus galerijų savaitgaliui.

Penktadienį čia, ant istorinės kalvos, buvusių Rojaus sodų vietoje, Vitebsko gatvėje besikuriančiame kultūros komplekse „Sodas2123“, bus atidaryta pirmoji šios erdvės galerija „Atletika“.

Pasak galerijų savaitgalio organizatorės, šiuo renginiu siekiama išsiskirti iš kitų tuo, kad atrenkami kūrėjai ir erdvės, kurios galėtų pasiūlyti šiuolaikinio meno programą.

„Dalyvauja 25 galerijos, netikėtos erdvės, kur įprastai nebūna parodų, pats renginys vyksta 4 metus, jis plečiasi, įdomu stebėti kaip kultūrinis žemėlapis keičiasi, tai naujos įsitraukia, pasitraukia, mes kviečiame šiuolaikinį meną pristatančias erdves“, – pasakoja organizatorė Gabrielė Radzevičiūtė.

Dailės akademijos parodų salėje „Titanikas“ galerijų savaitgaliui jau atidaryta menininkės Irmos Stanaitytės Bazienės paroda „Gugingo sodas“. Pasak jos, parodos atspirties tašku tapo apsilankymas Austrijoje esančiame Gugingo meno centre, buvusioje psichiatrijos ligoninėje, kuri per laiką transformavosi į menų centrą. O viena iš palatų, sako, įkvėpė pagalvoti apie menininko būvį.

„Viena iš tų palatų įdomi, nes ji pilnai ištapyta jau mirusio Ogiusto Vala, buvo vienas žinomiausių menininkų, 2001 m. mirė. Liko tas jo kambarys, kuris dabar kaip meno kūrinys. Padarėme su kelių žmonių pagalba virtualios realybės projektą, kur galima patekti į tą kambarį, jis rekonstruotas, tas to kambario vaizdas, matome ir baldus, ir piešinius – viską taip, tarsi būtų reali erdvė“, – aiškina menininkė.

Darbuose menininkė gretina dar kitas Austrijoje lankytas vietas, sukurdama įsivaizduojamus ar galimus ryšius tarp jų. Šiame darbe menininkė fiksavo buvusią vaikų psichiatrijos ligoninę, kur buvo atlikta eutanazija daugybei vaikų, o mikrofonai užfiksavo netikėtą garsą.

Po šią parodą su autore bus galima pasivaikščioti penktadienį, o visos galerijų savaitgalio erdvės bus atviros iki sekmadienio ir visų lankymas nemokamas.

Plačiau žiūrėkite reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.