Kultūra

2019.09.04 10:02

„Kino po žvaigždėmis“ uždaryme – naujausias filmas su ikoniškąja Cate Blanchett

LRT.lt 2019.09.04 10:02

Rugsėjo 6 d. festivalio „Kino po žvaigždėmis“ sezoną uždarys Richard Linklater premjera „Kur tu pradingai, Bernadeta?“. Filmą susirinkusiems žiūrovams Valdovų rūmuose pristatys projekto „Nebegėda“ sumanytoja, aktorė ir laidų vedėja Beata Tiškevič, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Džiaugiamės, kad kokybiška ir su didele meile atrinkta programa palietė daugelio širdis. Sėkmingas kokybiškiausių kino po atviru dangumi sezonas pasižymi itin plačiu spektru: nuo išskirtinių garsiausiuose kino festivaliuose apdovanotų dokumentikų iki lankomumo rekordus visame pasaulyje sumušusių komedijų ar naujų filmų. Didžiuojamės, kad dešimtąjį „Kino po žvaigždėmis“ užbaigsime įspūdingo filmo premjera“, – teigia festivalio vadovė Andrė Balžekienė.

Pasaulinio garso Maria Sample bestseleriu paremtas filmas „Kur tu pradingai, Bernadeta?“ pasakoja apie architektę Bernadetą Fox, kurią vaidina ikoniškoji Cate Blanchett. Žavinga moteris, regis, turi viską: jaukius namus, nuostabią dukterį ir mylintį vyrą. Deja, už gražaus ir užglaistyto fasado slypi gilesnė istorija – dėl šeimos paaukojusi architektės karjerą, ji jaučiasi dreifuojanti. Planuojant šeimos išvyką į Antarktidą, Bernadeta netikėtai pradingsta be pėdsakų – moteris leidžiasi į savęs pačios paieškas, tikėdamasi atrasti laimę ir gyvenimo kelią.

„Oskaro“ laureatas, filmų „Vaikystė“ ar „Prieš saulėtekį“ režisierius Richardas Linklateris į didžiuosius kino ekranus grįžta su šeimos bei vidinio asmenybės virsmo temomis. Gyvenimo kelio ir pašaukimo klausimus narstantis filmas pasižymi nemenka humoro doze, negailint jautrių gyvenimo akimirkų.