Naujienų srautas

Kultūra2019.09.02 21:59

Vilniuje – Izraelyje gyvenančio menininko iš Lietuvos paroda

Izraelyje gyvenantis menininkas Leo Ray iš Lietuvos išvyko prieš kelis dešimtmečius, gyvena ir kuria Tel Avive, dėsto kaligrafiją, tapybą. Poryt Vilniuje menininkas atidarys parodą, kurioje eksponuos pastarųjų metų darbus.

Vilniuje, Užupyje esančioje dailės galerijoje „The room“ parodai rengiasi menininkas Leo Ray.

Tris dešimtmečius Izraelyje, Tel Avive, gyvenantis menininkas parodas Lietuvoje rengia retai. Tai tik trečioj jo personalinė paroda, pastarąjį kartą darbai eksponuoti Klaipėdoje prieš trejus metus, o Vilniuje prieš dešimtmetį. Menininkas sako tą lemia įvairios priežastys, viena jų - reikia lėšų darbams atsivežti.

„Sunku atsigabenti darbus ir panašiai, didesni darbai, kurie yra šioje parodoje padaryti Lietuvoje, kiti - mažesni atvažiavo su manimi“, –sako menininkas.

Besibaigiant vasarai ir prasidėjus rudeniui, menininkas sako dažniausiai būna Lietuvoje, ir parodą, kurioje eksponuoja piešinius ir tapybos darbus, pavadino „Vasara ruduo“.

„Vasarą ruduo, paprastai čia būnu, dalis darbų nespalvoti, dalis darbų spalvoti, kiekvienas pats sugalvos, ką priskirti rudeniui. Klimatas veikia, nenorėjau to pripažinti, bet kai atvažiavau į Izraelį, mano spalvos pasidarė ryškesnės, bet nuo to laiko priklauso tik nuo mano nuotaikos“, –sako L. Ray.

Piešinys ir tapyba Leo Ray kūryboje egzistuoja lyg minėtieji metų laikai. Kaip be vasaros nebūtų rudens, taip be linijos nebūtų spalvos, sako parodos kuratorius, menotyrininkas Vidas Poškus.

„Jis gimė ir augo Vilniuje susiformavo kaip menininkas Lietuvoje šiuo metu, kaip ne vienas menininkas jis gyvena Izraelyje, tai yra menininkas viena koja stovintis ten ir ten, tos dvi patirtys puikiai persipina, jis būdamas Izraelyje puikiai mato ką iš jos pasiimti ir atvirkš2iai, žvelgiant plastiškai, jis ne visai tipiškas Lietuvos menininkas, nes tokio ryškumo ir tokio atviro linijos demonstravimo Lietuvos mene pasigendu, tos drąsos labai daug jo kūryboje, čia tas atvejis kai menininkas, kurio negalima niekam priskirti, nes jis pasaulio pilietis“, – sako parodos kuratorius.

Leo Ray yra surengęs per dvi dešimtis personalinių parodų, daugiausia jų Izraelyje, dalyvavo daugiau nei keturiasdešimtyje grupinių parodų. Menininkas kuria skirtingais žanrais – tapybą, grafiką, skulptūrą.

Plačiau - reportaže

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi