Naujienų srautas

Kultūra2019.08.29 23:40

Naujoje sostinės erdvėje – dizainerio Urbono sukurta skulptūrinė instaliacija

Naujoje sostinės erdvėje atidengta dizainerio Julijono Urbono viešajai erdvei sukurta skulptūrinė instaliacija - eskalatorius čiuožynė.

Menininkas kūrinį įvardija kaip korporatyvinį choreografinį prietaisą, draugišką verslininko kostiumui. Ir sąmoningai jam nekūrė jokio pavadinimo - sako norintis, kad tai padarytų žmonės.

Nauja daugiafunkcė erdvė greta Gedimino prospekto, Dainavos gatvėje, jungia verslo centrą, gyvenamuosius namus, ir viešąsias erdves, todėl norėjosi sukurti tokį objektą, kuri į verslo aplinką įneštų žaidybiškumo, sako šios instaliacijos autorius dizaineris Julijonas Urbonas.

„Šios šliuožynės principas labai paprastas, užlipi pasileidi ir viskas. Pagrįsta ta trajektorija, su kalniuku, suprojektuota, verslo kostiumui, turiu omenyje korporatyvinę estetiką, kita vertus, tiesiogine prasme, audinius ir tekstilę naudojama, tam slydimo koeficientui, plienas ir audinys, jų santykis, nes jei pamatysit, kuris nelabai prišliuožia, jo tikriausiai kostiumas nėra verslo klasės“, – sako menininkas.

Instaliacija atidaryta su performansu „Pakopa ant pakopos“, per kurį kamerinis choras „Brevis“ ne tik dainavo, bet ir išbandė pačią čiuožynę.

Kūrinį sudaro dvi dalys. Vienoje konstrukcijos pusėje sumontuoti eskalatoriaus laipteliai, o kitoje – čiuožynė. Šis darbas yra susijęs su ilgalaikiais tyrimais, kuriuose menininkas gilinosi į gravitacinę estetiką ir choreografinio dizaino strategiją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi