Kultūra

2019.08.28 11:41

Vilniuje atsiras skulptūra dainininkui Leonardui Cohenui

atnaujinta 13.38
Ignas Jačauskas, BNS2019.08.28 11:41

Vilniuje iškils skulptūra dainininkui, rašytojui Leonardui Cohenui. Apie tai feisbuke antradienį paskelbė Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus sutuoktinė, Vilniaus Universiteto filosofijos fakulteto lektorė Agnė Matulaitė, pakviesta į oficialų skulptūros atidengimą.

Apie tai feisbuke antradienį paskelbė Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus sutuoktinė, Vilniaus Universiteto filosofijos fakulteto lektorė Agnė Matulaitė, pakviesta į oficialų skulptūros atidengimą.

Pasak jos, skulptūrą prieš kelis metus mirusiam Kanados dainininkui sukūrė taip pat pernai miręs skulptorius Romualdas Kvintas.

„Nežinau, kokiu būdu organizatorius norvegus pasiekė gandas, kad esu absoliuti šio poeto ir dainininko mėgėja“, – skelbė ji.

BNS A. Matulaitė patvirtino, kad iniciatyvos įamžinti šį muziką Vilniuje ėmėsi norvegas Johnas Afsethas (Džonas Afsetas) su sutuoktine Aušrine Baronaite.

Skulptūra iškils sostinės senamiestyje, Šv. Mykolo gatvėje, restorano „Gabi“ kieme – įstaigos administracija BNS patvirtino, kad skulptūra bus atidengta šeštadienį. Kaip BNS nurodė Vilniaus savivaldybė, leidimų šiai skulptūrai nereikėjo, kadangi tai yra „privati R. Kvinto bičiulių ir palaikytojų iniciatyva“.

Savo ruožtu R. Šimašius feisbuke užsiminė, kad minima vieta skulptūrai gali būti laikina, o savivaldybė ieško nuolatinės.

Meras žurnalistams trečiadienį teigė, kad L. Coheno šeimos istorija glaudžiai susijusi su Lietuva, nes tarpukaryje jo motina „su sudžiuvusiu obuoliu šiaip taip išsprūdo iš Lietuvos“.

„Paties Leonardo grįžimas į Lietuvą, į sostinę, man rodosi, būtų labai svarbus ženklas. Kol kas tinkamos nuolatinės, puikios vietos tam neturime, dėl to skulptūra bus inauguruota privačiame kiemelyje. Bet su iniciatoriais esame sutarę, kad mes tikrai bendromis jėgomis surasime tinkamą vietą“, – sakė R. Šimašius.

1934-aisiais Monrealyje gimęs litvakų šaknų turintis L. Cohenas mirė 2016-ųjų lapkritį. Baigęs literatūros studijas ir karjerą praėjusio amžiaus 6-ajame dešimtmetyje pradėjęs kaip rašytojas, daugiausiai kūręs poeziją, vėliau išgarsėjo visame pasaulyje dėl savo autorinių dainų, žinomiausios jų – „Suzanne“, „Hallelujah“ ir kitos.

Vilniuje prieš daugiau nei du dešimtmečius atidengta skulptūra kitai muzikos legendai – Frankui Zappai (Frenkui Zapai), prieš kelerius metus – ir „The Beatles“ nariui Johnui Lennonui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt