Kultūra

2019.08.28 12:21

Šimtąjį sezoną LNOBT pradės 250 tūkst. eurų kainuojančia, socialinę kritiką išreiškiančia operete

LRT PLIUS laida „Kultūros diena“, LRT.lt2019.08.28 12:21

Vienas pirmųjų teatrų sezoną pradės Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras. Rugsėjo viduryje 100-ąjį šio teatro sezoną atidarys Leonardo Bernsteino operetė „Kandidas“, atliekama anglų kalba, kuri šio teatro scenos spektakliuose skamba labai retai.

Aprangos derinių dizainą „Kandidui“ sukūrė garsus aukštosios mados dizaineris, prancūzas Christian`as Lacroix. Repeticijų laikas įpusėjo – prasideda ketvirtoji solistų pasiruošimo savaitė. Operetė „Kandidas“ – trečiasis prancūzų režisieriaus Vincento Boussardo darbas LNOBT. Prieš ketverius metus režisierius čia pristatė Jules Massenet operą „Manon“, prieš dvejus metus – Vincenzo Bellini „Kapulečiai ir Montekiai“.

Pats V. Boussard sako, kad Lietuva turi daug galimybių, nesusijusių su finansais: „Labai svarbu laikas, artistų ir repeticijų kokybė, taip pat – sklandus bendradarbiavimas su teatru, kaip įstaiga. Man tai – pagrindiniai dalykai. Dirbdamas čia, esu sužavėtas ir kokybe, ir žmonių užsidegimu. Visiškai pasitikiu komanda ir tikiu, kad ji išlaikys pasirodymo kokybę, kas itin svarbu, kai kūrinys – repertuarinis.“

Operetė paremta to paties pavadinimo filosofiniu mąstytojo, satyriko Voltero apsakymu „Kandidas“, kuriame išreiškiama socialinė kritika to laikotarpio įvykiams.

Pasak V. Boussard, kūrinys pasakoja apie laiką, kai žmonės kovoja dėl kvailų priežasčių, o aplink tvyro netolerancija, nacionalistinės idėjos ir pan.

Operetę „Kandidas“ režisierius beveik prieš dešimtmetį pastatė Berlyno valstybinėje operoje. Nemažai dėmesio ir daugiau naujų pastatymų ši operetė sulaukė praėjusiais metais, minint jos kompozitoriaus Leonardo Bernstein`o 100-ąsias gimimo metines.

Tuomet daugiausia pasirinktos koncertinės šio kūrinio versijos. LNOBT statoma ilgoji, sceninė operetės versija. Naujojo pastatymo biudžetas – maždaug 250 tūkst. eurų. Tokia suma, anot teatro vadovo Jono Sakalausko, įprasta šios apimties spektakliams.

„Tai darbas, kuris vėliau atneš mums pajamas. Šį darbą jau nupirko ir į savo naują sezoną artėjantį pavasarį įtraukė Lozanos teatras. Vėliau jis bus nupirktas Marselio, dar vėliau vėl grįš pas mus. Džiaugiamės, kad tai – nuomojamas darbas, turintis paklausą Europoje“, – tikina J. Sakalauskas.

Operetė, kurios premjera vyks rugsėjo 13 d., Lietuvoje bus rodoma pirmą naujojo sezono pusmetį. Iš viso bus 11 jos parodymų.

Plačiau – laidos įraše nuo 5 min.

Kultūros diena. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro 100-ąjį sezoną atidarys neįprastas pastatymas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt