Kultūra

2019.08.27 22:58

Jurgio Tarabildos paroda skatins žmones klausti, kiek sveria spalva

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.08.27 22:58

Vilniuje, galerijoje „Meno niša“ jaunosios kartos menininkas Jurgis Tarabilda rengiasi naujos parodos atidarymui. Tai trečioji jo personalinė paroda, kurioje jis jungia skirtingas medijas – tapybą ir vaizdo darbus.

J. Tarabilda naujoje parodoje kvies pažiūrėti į tai, ko nėra. Taip pavadinęs savo parodą sako siekiantis provokuoti žiūrovus.

„Man pavadinimai visi provokatyvūs – „Neklausk kodėl“, „Realybės šou“ ir ši paroda „Tai, ko nėra“. Įdomu pažiūrėti, ko nėra, žiūrovai susiras savo santykį su šiais darbai, nenorėčiau konkrečių minčių ar idėjų pateikti“, – teigia menininkas.

Kaip teigia pats menininkas, jo kūrybos laukas yra labai platus, tarpdiscipliniškas. Jis nesistengia koncentruotis į kurią nors vieną mediją, nes į konkretų vaizdą reaguoja skirtingomis technikomis, taip parinkdamas tinkamiausią mediją ar techniką tam vaizdui perteikti. Tai gali būti tradicinė tapyba, fotografija, garso ar vaizdo instaliacijos, šviesos-neono technologijos. Tačiau svarbiausia, sako Jurgis, nenorintis, kad jo kūryba butų nuspėjama.

„Paroda neturi tam tikrų nuorodų į kontekstus ar temas, žmonės neras kaip pripratę aprašymų, galbūt kūriniai tam tikros vizualijos, kurios provokuoja nebylumu, konkretumu, leidžia žiūrovui pasijusti tarp iliuzijos ir tikrovės. Šis laikas man ryškus, pradėjau eksperimentuoti su spalva, tekste, kontekste atsirado ir vaizdo instaliacija su keltuvu ir knygele, kurioje daugiau nei 1500 spalvų pavadinimų, kurie net negirdėti. Su instaliacija aš kvestionuoju, ar spalva turi svorį, ar ji gali sverti kaip objektas“, – tikina menininkas.

J. Tarabildos paroda „Tai, ko nėra“ bus atidaryta ketvirtadienį galerijoje Meno niša, ji yra galerijos projekto „Meno erdvė jauniems menininkams“ dalis. Tai tęstinis meno projektas įgyvendinamas devintus metus.

Visą Margaritos Alper reportažą žiūrėkite nuo 34.21 min.

Panorama. Po skandalo dėl vaikų globos namų – Dalios Grybauskaitės apsilankymas Biržuose (su vertimu į gestų k.)
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.