Kultūra

2015.07.27 01:40

D. Ulvydo filmo „Emilija“ masinės scenos sulaukė netikėto dėmesio

Loreta Mačiulienė, Simona Stanapėdytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.07.27 01:40

Laisvės alėjoje, Kaune buvo filmuojamos režisieriaus Donato Ulvydo naujausios kino juostos „Emilija“ masinės scenas. Jose panoro filmuotis daugiau nei 2 tūkst. savanorių.

Laisvės alėjoje, Kaune buvo filmuojamos režisieriaus Donato Ulvydo naujausios kino juostos „Emilija“ masinės scenas. Jose panoro filmuotis daugiau nei 2 tūkst. savanorių.

Filmavimo aikštele virtusi Laisvės alėja šiomis dienomis primena 1972-ųjų vasarą, kai po Romo Kalantos susideginimo į gatves plūstelėjo minios žmonių. Režisieriaus D. Ulvydo kino juostos „Emilija“ kūrėjai sako nesitikėję sulaukti tiek daug norinčiųjų filmuotis masinėse scenose. Per 2 tūkst. žmonių pareiškė norą dalyvauti filmavimuose. Pakviesta – daugiau nei 500.

„Prieš porą mėnesių, kai visa tai pradėjome, tai atrodė – milžiniška, neįgyvendinama svajonė. Noriu nusilenkti visiems žmonėms, kurie atėjo ir kurie dar ateis. Pats idealiausias dalykas, kad tie žmonės – šviesūs, geranoriški“, – sako antroji režisieriaus asistentė Kristina Kolytė.

Kūrėjai sako, kad tai – pirmas lietuvių filmas, sulaukęs tokio žmonių susidomėjimo. Tarp masinėse scenose filmuotis panorusių savanorių - šaulių, skautų kitų organizacijų nariai.

Režisierius primena, kad jo naujoji kino juosta ne tik apie R. Kalantą. „Tai nėra nei biografija, nei dokumentika, nei visas filmas tik apie jį. Tai – jo įvykis, kuris Lietuvos istorijoje sukūrė didelį judėjimą, davė tam startą. Ir mūsų filme tai yra startas, nuo ko prasideda siužetinė linija, kurioje yra visko: meilės, politikos, dramos“, – atskleidžia D. Ulvydas.

Pagrindinė filmo herojė Emilija, baigusi studijas gauna paskyrimą dirbti Kauno dramos teatre. Anksti likusi našlaite, mergina kabinasi į gyvenimą, tačiau jis visiškai ne toks, apie kokį svajojo.

Filmo „Emilija“ premjera numatoma 2017 metų pradžioje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt