Kultūra

2019.08.30 09:50

Sostinės dienos: 10 renginių, kuriuos verta aplankyti

LRT.lt2019.08.30 09:50

Lietuvos sostinėje prasideda vienas didžiausių ir bene įspūdingiausių metų festivalių. Rugpjūčio 30–rugsėjo 1 dienomis miestas vėl prisipildys pramogų – miestiečius ir sostinės svečius kvies nemokami koncertai, meniškos instaliacijos ar jau tradicija tapusi mugė. LRT.lt siūlo dėmesį atkreipti dėmesį į dešimt geriausių renginių.

1. Neabejotinai vienas didžiausių ir laukiamiausių šių metų festivalio akcentu yra didysis „Sostinės dienų“ atidarymo koncertas (rugpjūčio 31 d., 21 val.). Pirmą renginio dieną scenos Katedros aikštėje pasirodys atlikėjas Frans, 2016 m. Švedijos atstovas dainų konkurse „Eurovizija“ bei elektroninės muzikos atstovas „Daddy Was A Milkman“. Kitą renginio dieną žiūrovai yra kviečiami į lietuvių elektroninės muzikos dueto „Beissoul & Einius“ koncertą bei tarptautinės grupės „N.O.H.A.“ pasirodymą, kuris savo kūriniuose sujungia Balkanų folkloro muziką su breakbeat ir drum‘n‘bass stilias.

2. Kaip ir praėjusiais metais, „Sostinės dienos“ kviečia į renginius, vykstančius prie Neries. Ten, vos tik sutemus, žiūrovai galės pamatyti neįprastą 3D vizualinį projektą „Atradimas“. Projekcija bus rodoma ant specialia įranga pakelto upės vandens, kuris suformuoja savotišką ekraną. Renginyje bus rodomi specialiai festivaliui sukurti animuoti vaizdai, projekcinės, lazerinės ir šviesų technologijos bei skambės muzika. Dalis jos bus atliekama gyvai. Apsilankykite prie Neries rugpjūčio 30 ir 31 d., nuo 23 iki 1 val. nakties.

3. Lukiškių aikštėje vyks kasmetinis Vilniaus sporto festivalis, kviesiantis aktyviai leisti laisvalaikį. Renginio metu, svečių lauks sporto organizacijų paroda, atviros mankštos, sporto ir sveikatingumo pranešimų zona bei susitikimai su sportininkais. Pirmą kartą festivalio metu įvyks „Lithuanian Fitness Challenge“ ir gatvės gimnastikos čempionatas „Vilnius Street Workout battle“. Visi dalyviai taip pat yra kviečiami į Zumbos vakarėlį.

4. Martyno Mažvydo biblioteka taip pat kvies į renginių ciklą. Paskutinę vasaros dieną biblioteka kvies į vieno eksponato parodą „Vilnius – istorijų ir legendų miestas“. Rugsėjo pirmąją visi norintys turės galimybę pamatyti monospektaklį „Poetė“ (Rugsėjo 1 d. 15 val.) pagal Salomėjos Neries dienoraščių ir eilėraščių motyvus. Iškart po monospektaklio įvyks performansas „Kūnų dienoraštis“, sukurtas Vilniaus universiteto Kinetinio teatro vadovas Andrius Pulkauninkas.

5. „Už miestą tau ir man“ – būtent su tokiu šūkiu šiemet startuos renginys, prisidedantis prie neįgaliųjų ir negalios neturinčių žmonių suartėjimo. Renginys prasidės iškilminga dalyvių eisena, Katedroje ir jos prieigose koncertuos įvairių žanrų žmonių su negalia kolektyvai bei Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos orkestras, grupė „Biplan“, dainininkai Jurgis Brūzga, Evelina Sašenko, Vaida Genytė ir kiti.

6. Literatūros festivalis „Open Books“ kviečia į diskusiją „Apie kokį Vilnių pasakojame pasauliui“? (rugpjūčio 30 d., 17 val.) Diskusijos metu bus nagrinėjama, ar tai, kaip Lietuvos sostinė yra pristatyta įvairiuose kūriniuose, yra tai, ką vilniečiai norėtų pasakyti apie savo miestą. Renginyje dalyvaus miesto meras Remigijus Šimašius bei rašytojai: Justinas Žilinskas ir Darius Pocevičius.

7. Vilniaus lenkų teatras pristatys išskirtinį performansą „Degančios tvoros“ (Rugpjūčio 30 d. 20:00-22:00 val. ir 31 d. 12:00-22:00 val.) Konstantino Sirvydo skvere stovės kubas, kuriame aktoriai ir šokėjai atliks performansą socialinės buities tema, o žiūrovai galės juos stebėti pro skylutes, kurios bus išdėstytos įvairiuose lygiuose. Kubas simbolizuoja daugiabučio kambarį, o žiūrovai – miesto gyventojus, kurie stebi vieni kitų gyvenimus.

8. Sostinės dienos kvies į pasaulyje populiarų renginį „The Color Run“ (Rugsėjo 1 d., 12 val.) Spalvoto bėgimo organizatoriai skatins visus, nepriklausomai nuo amžiaus, sudalyvauti šioje bėgimo šventėje. Penkių kilometrų trasoje dalyvius lydės muzika, spalvų debesys ir palaikymo šūksniai.

9. Šiemet visų pamiltą „Dizaino skverą“ keičia visiškai naujas renginys – „Stiliaus lokacija“. Čia dalyviai turės galimybę susipažinti su Lietuvos ir užsienio kūrėjais, įsigyti jų kūrybos daiktų bei pasmalsauti, kaip gimsta kūriniai.

10. Festivalis nepamirš ir mažųjų. Prie Karaliaus Mindaugo paminklo bus įkurta žaidimų ir atrakcijų zona, kur visų vaikų lauks karuselės, šokinėjimo su lynais atrakcija, vandens baseinai su valtelėmis ir gigantiškais burbulais, automatinės mašinėlės ir daugybė kitų pramogų. Vaikų žaidimų zonoje bus įrengta speciali scena, kur pasirodys vaikų mėgstami muzikos, teatro ir šokio atlikėjai.

Parengė Aneta Kurowska.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.