Kultūra

2019.08.27 10:37

Dokumentinio filmo „Laiko tiltai“ kūrėjams – Kultūros ministerijos premija

LRT.lt2019.08.27 10:37

Penkiems dokumentinio filmo „Laiko tiltai“ kūrėjams, birželio pabaigoje pelniusiems pagrindinį Šanchajaus tarptautinio kino festivalio Auksinės taurės apdovanojimą, paskirta Kultūros ministerijos premija. Ją pasidalys kino juostos režisieriai Kristīne Briede ir Audrius Stonys, prodiuseriai Uldis Cekulis, Algimantė Matelienė ir Arūnas Jonas Matelis, praneša Kultūros ministerija.

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas džiaugiasi trijų Baltijos šalių kino kūrėjų bendradarbiavimu, atnešusiu dar vieną reikšmingą tarptautinį apdovanojimą. „Kino vaizdų kalba yra universali, ji gali būti suprantama visame pasaulyje, ką patvirtina ir pagrindinis Šanchajaus kino festivalio apdovanojimas. Džiaugiuosi kūrėjams atsivėrusiais keliais į pasaulinę meno rinką, mūsų valstybės vardo žinomumo ir prestižo įtvirtinimu“, – sako ministras M. Kvietkauskas.

Dokumentinis kino filmas „Laiko tiltai“ pasakoja apie Baltijos šalių poetinės dokumentikos meistrus, praeinantį, bet kino juostose išsaugotą laiką. Tai dialogas tarp kelių kino kūrėjų kartų, nutiestas tiltas tarp praeities ir dabarties. Režisierius A. Stonys yra sakęs, kad šis filmas – tai meilės laiškas jo mokytojams – poetinės dokumentikos kūrėjams, iš kurių tiesiogiai ar netiesiogiai jis, kaip ir daugelis kitų Baltijos šalių režisierių, mokėsi kino kalbos.

Filmo personažai – Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino meistrai: Robertas Verba, Henrikas Šablevičius, Herzas Frankas, Markas Soosaaras ir kiti naujosios Baltijos kino bangos kūrėjai.

Filmas „Laiko tiltai“ jau aplankė daugelį tarptautinių festivalių. Dėl pagrindinio Šanchajaus tarptautinio kino festivalio apdovanojimo – Auksinės taurės konkuravo filmai iš viso pasaulio.

Šią dokumentinę kino juostą jau galima išvysti ir Lietuvos kino teatruose.

Kultūros ministerijos premija paskirta vadovaujantis Kultūros ministerijos premijų už gautus svarbiausius tarptautinius apdovanojimus kultūros srityje skyrimo ir mokėjimo tvarkos aprašu ir atsižvelgiant į Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo išvadą. Premijos dydis – 20 tūkst. eurų. Ji penkiems kūrėjams bus paskirstyta po lygiai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.