Kultūra

2019.08.26 22:19

Kaune – įspūdinga italų cirko menininko kūryba: pagrindinį vaidmenį atliko polistirenas

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.08.26 22:19

Savaitgalį Kaune vyko pirmasis šiuolaikinių scenos menų festivalis „Contempo“. Jame spektaklius rodė aštuonios trupės iš Italijos, Ispanijos, Belgijos ir Lietuvos. Cirko menininkas, šokėjas iš Italijos rodė spektaklį „Materia“, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka ne jis, o pasirinktas objektas – polistirenas.

„Materija“ – tai menininko Andrea Salustrio spektaklis, gimęs iš kitų spektaklių stebėjimo ir suvokimo, kokį spektaklį pats nori sukurti. Materijoje jis įgyvendina siekį - sukurti spektaklį, kuriame pagrindinis būtų ne atlikėjas, ne jo meistrystė ir gebėjimas manipuliuoti objektais, o patys objektai ir tai, kokią emociją ir istoriją jie gali sukurti.

„Svarbu atrasti, kas yra veiksmo centras. Yra toks trikampis - žonglierius, žongliravimas ir objektai. Jei dėmesys skiriamas žonglieriui, svarbiausias dalykas jo gebėjimai, ką jis gali padaryti scenoje. Jei svarbiausias pats žongliravimo veiksmas, tuomet stebime, kokius santykius sukuria žonglierius su manipuliaciniais objektais. Ir trečias dalykas, kuris man svarbiausias, dėmesys objektams, ne atlikėjui. Tai tokia apversta hierarchija“, – sako menininkas.

Spektaklyje menininkas atskleidžia, kokia išraiškinga scenoje gali būti pasirinkta medžiaga, jis savo pasirodymui pasirinko polistireną.

„Mes tapome gerais draugais scenoje, ir polistirenas spektaklyje tikrai stiprus veikėjas. Man svarbus ir garsas, ypač sukuriamas polistireno, jis tikrai turi balsą. O svarbiausia mano idėja - suteikti ir erdvę, ir balsą medžiagai, atskleisti jos galimybes. Nenoriu jums kaip žiūrovui primesti istorijos. Savo kuriamais vaizdiniais siekiu jums sukelti savuosius“, – teigia kūrėjas.

Andrea Salustris kūrybinį kelią pradėjo Italijoje, kaip cirko artistas, Romoje mokėsi žongliravimo ir rengdavo cirko pasirodymus gatvėse. Prieš šešerius metus Romoje baigė filosofijos mokslus, vėliau Berlyne choreografiją.

Andrea Salustri spektkaklis „Materija“ yra Europos cirko menininkų projekto „Circus Next“ laureatų, kurį festivalyje „Contempo“ pristatė Lietuvos šokio informacijos centras.

Panorama. Premjero dienotvarkėje laikinas nedarbingumas: Saulius Skvernelis žinute „Facebook“ skelbia patyręs operaciją
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.