Naujienų srautas

Kultūra2019.08.27 20:32

Dovana Hario Poterio gerbėjams – net keturios naujos knygos

LRT.lt 2019.08.27 20:32

Dar pavasarį interneto puslapyje „Pottermore“ pasirodė informacija apie tai, kad Joanne Kathleen Rowling žada išleisti keturias naujas knygas apie žinomiausią pasaulio burtininką. Kūriniai supažindins Hario Poterio gerbėjus su magijos pasaulio paslaptimis ir leis trumpam pasijusti Hogvartso mokiniais.

„Pasirenkite įsigilinti į turtingą magijos istoriją su šia nauja Hario Poterio elektroninių knygų serija, kuri buvo įkvėpta parodos, surengtos Britanijos bibliotekoje“, – rašė „Pottermore“.

Paskutinė knyga apie Hario Poterio ir jo draugų nuotykius buvo išleista 2007 m. Nuo to laiko knygų autorė nenustoja stebinusi savo gerbėjų. Prieš šešerius metus kūrėja parašė scenarijų „Haris Poteris ir užkeiktas vaikas“.

J. K. Rowling taip pat išleido tris knygas: „Kvidičas amžių bėgyje“, „Bardo Bidlio poringės“ ir „Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti“, kurios buvo skirtos finansiškai padėti „Comic Relief“ paramos fondui.

Naujosiose knygose skaitytojai turės galimybę susipažinti su pamokomis, kurias lankė Haris Poteris ir jo draugai. Kiekviena knyga – vis kita pamoka. Iš viso yra išleisti keturios elektroninės knygos: viena pasakoja apie apsigynimą nuo juodosios magijos, antra – apie mikstūras ir herbologiją, trečia – apie tai, kaip prižiūrėti stebuklingus padarus, o paskutinioji atskleidžia astronomijos pasaulį. Leidėjai juokauja, kad knygos bus patogios ir žmonės galės jas skaityti „žiobariškose“ transporto priemonėse, pavyzdžiui, troleibuse arba tramvajuje.

„Naujos knygos – tai ne tik magiškojo burtininkų pasaulio tyrinėjimas. Knygos puslapiuose skaitytojas ras vis naujų eskizų ir užrašų, kuriuos galima buvo pamatyti parodoje“, – rašoma pranešime gerbėjams.

Paskutinė knyga buvo išleista rugpjūčio 22 d., tad visi norintys jau gali įsigyti visas keturias knygas internetiniuose puslapiuose „Amazon“, „Apple Book“ arba „Kobo“. Kol kas knygos yra išleistos keturiomis kalbomis: anglų, prancūzų, vokiečių ir italų. Kada lietuviai galės skaityti naujas knygas savo gimtąja kalba – dar nežinoma.

Parengė Aneta Kurowska.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi